Paralotniarze i ich „zapasy”, czyli zapasowe spadochrony ratunkowe będą gwiazdami PGE Narodowego w niedzielę 13 marca 2016 roku. Uczestnicy szkoleń organizowanych przez szkółkę paralotniarską Cloudbase we współpracy z Ekstremalnym PGE Narodowym odbędą serię widowiskowych ćwiczeń.

 

– Akcja rzucania spadochronów ratunkowych przez paralotniarzy służy przećwiczeniu sytuacji awaryjnej w bezpiecznych warunkach. Każdy paralotniarz lata z dodatkowym spadochronem, który jest umocowany w uprzęży paralotniowej. W razie utraty możliwości sterowania paralotnią lub w wypadku jej uszkodzenia, pilot paralotni ma możliwość wyrzucenia spadochronu ratunkowego. Jest to niezwykle rzadka sytuacja, dlatego podczas naszych ćwiczeń na stadionie będziemy sprawdzać, jak wyrzucić spadochron, by piloci zapoznali się z tą czynnością – mówi Marek Mastalerz ze szkoły paralotniarskiej Cloudbase.

 

Ćwiczenia połączone z „wietrzeniem” spadochronów odbędą się na jednej ze stadionowych atrakcji – Ekstremalnym PGE Narodowym, czyli kolejce tyrolskiej umożliwiającej zjazd z górnej trybuny areny nad płytą, aż do dolnej trybuny. Zjazd z prędkością przekraczającą 60 km/h odbywa się około 50 metrów nad ziemią.

 

– Spadochrony ratunkowe co najmniej raz do roku powinny być wietrzone i ponownie składane, dlatego ćwiczenia które będziemy robić na PGE Narodowym idealnie wpasowują się czasowo przed nadchodzącym sezonem paralotniowym – podkreśla Marek Mastalerz.

 

Podczas ćwiczeń będziemy gościć 50 paralotniarzy rzucających „paczkę”. Zjazdy będą odbywały się w godzinach 10.00-12.00 i 14.00-15.30. Ćwiczenia są bardzo widowiskowe, w związku z czym zapraszamy wszystkich fanów paralotniarstwa do ich obserwowania na żywo na stadionie. Wystarczy w niedzielę wybrać się na zlokalizowany na górnej trybunie punkt widokowy PGE Narodowego, skąd rozpościera się doskonały widok na całą nieckę areny. Bilet normalny na punkt widokowy kosztuje 10 zł, a bilet ulgowy 5 zł. Bilety można kupić online za pośrednictwem strony http://wycieczki.pgenarodowy.pl/trasy/punkt-widokowy oraz w kasach PGE Narodowego.