Ból kręgosłupa, stawów, ciągłe migreny i chroniczne zmęczenie to dolegliwości, które dotykają o tej porze roku wielu z nas. Dzieje się tak ponieważ dużo mniej się ruszamy, więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, a do naszego organizmu docierają mniejsze ilości światła. Słabą kondycję i złe samopoczucie możemy poprawić troszcząc się lepiej o swoje zdrowie. W tym celu wybierzmy się na Baseny Mineralne. Wystarczy weekendowy wyjazd, by zregenerować siły i naładować baterie na całą zimę.

Latem wielu z nas czas wolny lubi spędzać w sposób aktywny, przebywając na świeżym powietrzu. Z kolei zimą preferujemy wypoczynek w ciepłym mieszkaniu, czytanie książek, oglądanie telewizji czy gotowanie. Dlatego też tak często narzekamy w tym czasie na pojawienie się kilku dodatkowych kilogramów. Z powodu braku słońca znacznie częściej jesteśmy również śpiący i nie mamy energii do działania. Ze zmianą trybu życia z wiosenno-letniego na jesienno-zimowy wiążą się także często powracające bóle głowy, kręgosłupa i mięśni. Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami?
Znajdź czas dla siebie
Czas, który zimą poświęcamy na wypoczynek pod ciepłym kocem warto zamienić na wycieczkę do Solca Zdroju. Znajdują się tam jedyne w Polsce Baseny Mineralne, bazujące na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej. To miejsce, które pozwoli nam zadbać o nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie, dzięki profesjonalnej kadrze fizjoterapeutów, szerokiej gamie zabiegów leczniczych oraz leczniczym kąpielom.
Walczymy z niedoborem siarki
Basen solankowo-siarczkowy to mineralny i gorący basen wypełniony silnie zmineralizowaną wodą chlorkowo-sodową(solanka) siarczkową, bromkową, jodkową, borową o zawartości aktywnych związków siarki. Ta pochodząca ze źródła Malina woda siarczkowa, w warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie związków siarki na świecie. Dlatego kąpiel w basenie skutecznie pomaga uzupełnić niedobory tego minerału w naszym organizmie, a w konsekwencji uporać się z takimi problemami jak wypadanie włosów, utrata jędrności skóry, bladość, łamliwość paznokci, zmęczenie, niepokój oraz dolegliwości stawowe.
Zdrowie w pakiecie
Osoby, które pragną poprawić swój stan zdrowia powinny skorzystać również z zabiegów w Centrum Zdrowia, znajdującym się na terenie Basenów Mineralnych. Do walki z zimowymi dolegliwościami zachęcają nowe pakiety w atrakcyjnych cenach. „Pakiet Mineralny” umożliwia skorzystanie z kąpieli siarczkowych oraz masażu lub dwóch zabiegów fizjoterapii, które poprzedza konsultacja lekarska. Nową propozycją Basenów Mineralnych jest także możliwość skomponowania swojego własnego pakietu. Korzystając z oferty „Twój własny pakiet” otrzymamy 10% rabatu na wybrany zabieg oraz 20% rabatu na dowolny bilet na baseny. Osoby, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa, stawów lub migreny mogą również skorzystać z terapii manualnej, czyli nowoczesnej metody leczenia bólu.
Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/
Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, która zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r.). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem ,,Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2013 r.’’ Nagodzone w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Sposób na sukces’’ pod patronatem Prezydenta RP. Nagodzone Godłem ,,Nasze Dobre Świętokrzyskie – 2013’’
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl