• Edynburg jest już drugim kierunkiem w Szkocji oraz ósmym w Wielkiej Brytanii oferowanym przez Emirates
  • Nowe połączenie łączy podróżnych z Edynburga i wschodu Szkocji z globalną siatką Emirates

Emirates, największa na świecie międzynarodowa linia lotnicza, świętowała w poniedziałek, 1 października, inauguracyjny lot pomiędzy Dubajem a Edynburgiem. Samolot Boeing 777-300ER przewoźnika wylądował w szkockiej stolicy tuż przed godziną 15:00 czasu lokalnego. Edynburg został drugim kierunkiem linii lotniczej w Szkocji oraz ósmym w Wielkiej Brytanii.

Nowe połączenie będzie realizowane przez samolot Emirates Boeing 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje 8 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele rozkładane do pozycji leżącej w klasie biznes oraz 304 szerokie fotele w klasie ekonomicznej. Podobnie jak na wszystkich lotach obsługiwanych przez Emirates do Wielkiej Brytanii, podróżujący będą mieli dostęp do ponad 3500 kanałów na żądanie w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice. Oprócz udogodnień na pokładzie, pasażerowie mogą spodziewać się także słynnej na całym świecie obsługi międzynarodowego personelu pokładowego.

Pozostałe lotniska obsługiwane przez Emirates w Wielkiej Brytanii to Londyn-Heathrow, Londyn-Gatwick, Londyn-Stansted, Birmingham, Newcastle, Manchester i Glasgow.