Londyn jest już gotowy na królewskie uroczystości roku 2018. Ty też możesz przeżywać te magiczne wydarzenia podczas wycieczki do stolicy Anglii – zapiętej na ostatni guzik dzięki super szybkim transferom kolejowym Stansted Express

 

Trzeci potomek Księcia i Księżnej Cambridge przyjdzie na świat już na wiosnę, a zaraz potem będziemy świadkami ślubu Księcia Harrego oraz Meghan Markle – w sobotę 19 maja. Drugi sezon serialu „The Crown”, który właśnie gości na naszych ekranach, dodaje wydarzeniom jeszcze więcej blasku.

 

Fani Rodziny Królewskiej mają dziś wyjątkową okazję by odwiedzić Wielką Brytanię, jako że loty z Warszawy, Krakowa i innych polskich miast do lotniska w Stansted odbywają się teraz codziennie. A dzięki Stansted Express, w momencie swojego przybycia na lotnisko Stansted, mogą być powitani iście po królewsku.

 

Najnowsza oferta zniżek grupowych gwarantuje czteroosobowej rodzinie podróż z lotniska Stansted do samego serca stolicy w jedyne 47 minut za 7 GBP* za osobę. Gdy dodamy do tego pociągi odjeżdżające co 15 minut**, otrzymamy ofertę o największej ilości korzyści dla osoby podróżującej z lotniska do centrum miasta. Aby zagwarantować sobie najniższe ceny, zamawiaj bilety online na www.stanstedexpress.com.

 

W celu dostarczenia odwiedzającym jak najwięcej atrakcji, Stansted Express opracował kilka najlepszych sposobów na świętowanie nadchodzących uroczystości w Rodzinie Królewskiej:

 

Wyobraź sobie Księcia Harrego i Meghan Markle podczas dnia ich ślubu w Zamku Windsor

 

Książę Harry i Meghan Markle pobierają się 19 maja w Kaplicy Świętego Jerzego Zamku Windsor. Odwiedzający zabytkowe i pełne atrakcji kulturalnych miasteczko Windsor, które znajduje się w niedalekiej odległości od Londynu, mogą sami znaleźć się w miejscach, w których przebywać będą Harry i Meghan podczas tego wyjątkowego dla nich dnia, dzięki wycieczkom organizowanym w tym najstarszym i największym zamieszkałym zamku na świecie. A jeśli zamierzacie przyjechać w weekend, rozglądajcie się za Jej Wysokością, jako że Królowa spędza większość swoich weekendów właśnie w Zamku Windsor.

Normalny bilet kosztuje 20,5 GBP, a rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci poniżej 17 roku życia) 53 GBP.

 

https://www.royalcollection.org.uk/visit/windsorcastle

 

Zwiedźcie Pałac Kensington – przyszły dom Księcia Harrego i Meghan

 

Książę Harry i Meghan mają wprowadzić się do Pałacu Kensington, co oznacza, że obaj Książęta oraz ich rodziny będą sąsiadami. Entuzjaści Rodziny Królewskiej mogę zwiedzać część Pałacu, położonego w zachodniej części Londynu, w której znajdują się wspaniałe komnaty i historyczne dzieła sztuki. Można tam również podziwiać wystawę ubrań Księżnej Diany z lat 80-tych i 90-tych zatytułowaną „Diana: Her Fashion Story.”

Bilety dla osób dorosłych zaczynają się od 15,5 GBP.

 

https://www.hrp.org.uk/kensington-palace

 

Rodzinna zabawa w Muzeum Historii Naturalnej

 

Popularną atrakcją turystyczną wśród młodych rodzin jest Muzeum Historii Naturalnej. Jest to również ulubione miejsce Księcia i Księżnej Cambridge, którzy patronują muzeum. Książę Jerzy świętował tu nawet swoje pierwsze urodziny podczas sezonowej wystawy zatytułowanej „Niezwykłe motyle”. W Muzeum Historii Naturalnej znajdziecie 70 milionów eksponatów roślinnych, 55 milionów eksponatów ze świata zwierząt, 9 milionów artefaktów archeologicznych oraz 500 tysięcy skał i minerałów.

 

Wejście: za darmo

 

http://www.nhm.ac.uk/

 

Zwiedźcie Pałac Buckingham

 

Rezydencja Królowej to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Londynu. Gdy w powietrzu powiewa królewska flaga, oznacza to, że Jej Wysokość Królowa przebywa w domu i prawdopodobnie planuje rodzinne uroczystości, które będą miały miejsce już za kilka miesięcy. Bądźcie na miejscu ok. 11.00, jeśli chcecie obejrzeć sławną zmianę straży lub zwiedźcie prywatne apartamenty królewskie, w tym Salę Tronową, gdzie zorganizowano oficjalną sesję zdjęciową Księcia i Księżnej Cambridge po ich uroczystości ślubnej w 2011 roku.

 

Ceny biletów dla osób dorosłych rozpoczynają się od 35,6 GBP.

 

https://www.royal.uk/royal-residences-buckingham-palace

 

Zobaczcie największy Park Królewski w Londynie

 

Hyde Park to największy z Parków Królewskich w Londynie z ogromną liczbą atrakcji. Jedną z tych najbardziej inspirujących jest Fontanna Pamięci Księżnej Diany. Kształt memoriału, w którym woda płynąca z różnych kierunków spotyka się w jednym spokojnym miejscu, miał za zadanie zobrazować życie Księżnej. Został on otwarty przez Królową w roku 2004. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia w Hyde Parku jest tzw. Speaker’s Corner, gdzie każdego dnia ktoś przemawia publicznie na aktualne tematy.

 

Wejście : za darmo

 

www.royalparks.org.uk/

 

Odwiedźcie miejsce, w którym pobrali się Książę i Księżna Cambridge

 

Ponad dwa miliardy ludzi oglądało ceremonię zaślubin Księcia i Księżnej Cambridge w Opactwie Westminster w 2011. Wizyta w tym miejscu rozbudzi na nowo magiczne wspomnienia tego szczególnego dnia. Samo Opactwo to wspaniały budynek, który jest z pewnością jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Londynu. Będąc w środku możesz przejść do ołtarza tą samą drogą, którą przeszła Kate i wyobrazić sobie, że dziś to Ty jesteś księżniczką!

 

Ceny biletów dla dorosłych rozpoczynają się od 20 GBP

 

http://www.westminster-abbey.org/