W dniach 15-25 lutego Stambuł zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych.

 

Od 2002 roku wydarzenie to przyciąga 80 000 filmowców i sławnych twórców z całego świata. Jego głównym założeniem jest łączenie ludzi między granicami poprzez dzielenie się doświadczeniami. Festiwal podzielony jest na kilka sekcji tematycznych, niektóre z nich co roku ulegają zmianie, w celu odzwierciedlania panujących problemów.

Konkurs „!f Inspired”

W 2008 roku ogłoszono międzynarodowy konkurs filmowy mający na celu promowanie młodych, alternatywnych reżyserów. Dla najlepszego artysty przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 $. Uruchomiono także międzynarodową platformę „Love & Change”, na której znajdują się nie tylko filmy, ale także producenci, którzy poprzez swoja pracę udowadniają nam, że kino także może zmienić postrzeganie świata.

Dlaczego Stambuł?

Stambuł nazywany inaczej perłą orientu, jest jednym z najbardziej inspirujących i dynamicznych miast świata. Z jednej strony można zauważyć jego nowoczesny charakter — lotniska, centra handlowe czy biurowce, by za chwilę dało się poczuć tradycyjnego ducha miasta, przesiąkniętego wielowiekowymi zabytkami. Niepowtarzalności dodaje miastu również jego położenie — na styku dwóch kontynentów.