O 130 procent więcej osób skorzystało w marcu tego roku – w porównaniu z tym samym miesiącem roku poprzedniego – z usług Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost. Jeśli zestawimy dane z pierwszego kwartału poprzedniego roku i roku 2018 zielonogórskie lotnisko także ma się czym pochwalić.

W marcu tego roku Port Lotniczy Zielona Góra Babimost obsłużył 2191 pasażerów. To znacząca zmiana na plus w porównaniu z marcem zeszłego roku (951 osób) i liczba bliska tej, jaką w 2017 roku lotnisko w województwie lubuskim zanotowało w podsumowaniu całego pierwszego kwartału.

W 2017 roku, w miesiącach styczeń – marzec, z usług portu w Babimoście skorzystały łącznie 2233 osoby. W analogicznym okresie tego roku Port Lotniczy Zielona Góra – Babimost gościł 5596 pasażerów, co oznacza wzrost o 150 procent. To kolejny jużprzyrost liczby klientów odnotowany w ostatnim czasie przez lotnisko położone w rejonie Zielonej Góry, które w ostatnich miesiącach swoją ofertę uzupełniło o kolejne atrakcje.

W marcu, z Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost, można było wybrać się czarterem, wraz z koszykarską drużyną mistrzów Polski Stelmetem Eneą BC, na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco.

Port Lotniczy Zielona Góra – Babimost w ostatnim czasie zadbał także o zwiększenie jakości obsługi pasażerów, przeprowadzając modernizację sortowni bagażu.

Dodajmy, że również w marcu tego roku, na płycie lotniska w Babimoście, zarządzono koordynowane przez Sztab Policji KWP w Gorzowie Wielkopolskim, kilkugodzinne szkolenie dla lubuskich oddziałów prewencji.