Linie lotnicze Qatar Airways po raz trzeci z rzędu zdobyły tytuł „Najlepszej klasy biznes na świecie” w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2018

Narodowy przewoźnik Kataru wygrał też w kategoriach „Najlepsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie”, „Najlepszy fotel w klasie biznes” i „Najlepszy salonik biznesowy dla klasy pierwszej”

Linie lotnicze Qatar Airways z dumą mogą poszczycić się zdobyciem czterech prestiżowych nagród w tegorocznej edycji Skytrax World Airline Awards 2018. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w hotelu Langham w Londynie, ta wielokrotnie nagradzana linia po raz kolejny została uznana za przewoźnika z najlepszą klasą biznes na świecie. Zdobyła ten tytuł już po raz szósty, a trzeci z rzędu. Na ceremonii wręczenia nagród obecny był Dyrektor Generalny Grupy Qatar Airways, Akbar Al Baker, wraz z Dyrektorem Operacyjnym Międzynarodowego Portu Lotniczego Hamad, inż. Badrem Mohammedem Al Meerem.

Oprócz nagrody za najlepszą klasę biznes na świecie przyznanej dzięki głosom podróżnych z całego świata, linia ta po raz siódmy zdobyła również tytuł „Najlepszej linii lotniczej na Bliskim Wschodzie”. Drugi rok z rzędu Qatar Airways wygrały również w kategoriach „Najlepszy salonik biznesowy dla klasy pierwszej” oraz „Najlepszy fotel w klasie biznes” za nowatorskie rozwiązanie w klasie biznes, Qsuite.
Qsuite, opatentowany produkt Qatar Airways, oferuje rozwiązania klasy pierwszej w kabinie klasy biznes. Qsuite wyposażono w pierwsze na świecie podwójne łóżko w klasie biznes, jak również w zapewniające prywatność panele, które przesuwają się, umożliwiając pasażerom na sąsiadujących ze sobą fotelach stworzenie własnej prywatnej przestrzeni, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży. Qatar Airways z dumą zaprezentowały Qsuite podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB Berlin w marcu 2017 roku. Ten innowacyjny produkt zyskał światowe uznanie i wyznaczył nowy standard dla luksusowych podróży. Nagrody te świadczą o niezrównanej jakości usług świadczonych przez Qatar Airways i są dowodem na to, że przewoźnik ten niezmiennie cieszy się zaufaniem podróżnych.

Dyrektor Generalny Grupy Qatar Airways, Akbar Al Baker, powiedział: „Te prestiżowe nagrody pokazują, jak wiele linie Qatar Airways osiągnęły w tak krótkim czasie. W ciągu nieco ponad dwudziestu lat z małego przewoźnika regionalnego staliśmy się linią lotniczą o zasięgu globalnym, zaangażowaną w innowacje i zapewniającą naszym pasażerom najwyższą jakość podróży. Opatentowany produkt Qsuite jest wyrazem naszego zaangażowania w innowacyjność, ponieważ ten rewolucyjny fotel w klasie biznes wyznacza nowe standardy w branży lotniczej.
„Otrzymanie takiego wyróżnienia, pomimo bezprawnej blokady naszego kraju, jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w nieustanne doskonalenie, innowacyjność i zapewnienie wszystkim pasażerom jak najlepszej obsługi w czasie lotu. Fakt, że nagrody Skytrax są przyznawane przez podróżnych sprawia, że są one szczególnie ważne i potwierdza, że nasza strategia skoncentrowana na pasażerach nadal zapewnia najwyższy poziom zadowolenia lojalnych klientów”.

Również w tym tygodniu Qatar Airways pojawiły się na pierwszych stronach gazet w związku z salonem lotniczym Farnborough International Airshow 2018, gdzie szerokim echem odbiła się prezentacja sześciu samolotów ze stale rosnącej, wyróżnionej nagrodami floty oraz wizyty gości zarówno w saloniku, jak i na pokładzie samolotu. W dniu otwarcia targów Qatar Airways sfinalizowały umowę z Boeingiem na zakup pięciu samolotów transportowych Boeing 777-300ER Freighter, które dołączą do floty cargo przewoźnika. Również w pierwszym dniu targów lotniczych Qatar Executive, oddział Qatar Airways Group zajmujący się czarterowaniem prywatnych odrzutowców, zaprezentował swój najnowszy samolot, Gulfstream G500, który dołączy do floty jeszcze w tym roku.

Wielokrotnie nagradzane linie Qatar Airways zobowiązały się również do zakupu od światowego lidera w szkoleniach – firmy CAE – pięciu nowych symulatorów lotu serii 7000XR oraz dwóch urządzeń szkoleniowych serii 500XR dla Boeinga 777X i 737 MAX.

Gości, w tym VIP-ów, partnerów handlowych i media zaproszono na pokład Boeinga 747-8 Cargo oraz Airbusa A350-1000 i Boeinga B777, gdzie zaprezentowano nowatorskie i wielokrotnie nagradzane rozwiązanie Qsuite.

Goście mogli również zwiedzić pokład Boeinga 737 MAX 8 należącego do poddanej niedawno rebrandingowi linii Air Italy. Jest to drugi samolot we flocie tej linii, który otrzymał nowe, efektowne malowanie. Nowy Boeing 737 MAX 8 wyposażony jest w nowoczesne i przestronne kabiny, charakteryzuje się doskonałą wydajnością eksploatacyjną i większą oszczędnością paliwa. Samolot został niedawno odebrany w Seattle, skąd wyleciał w swój inauguracyjny lot do Mediolanu. Wydarzenie to stanowi zapowiedź nowej ery we włoskim lotnictwie. Linie Qatar Airways zwiększyły swoje zaangażowanie we Włoszech w 2017 roku poprzez przejęcie 49% udziałów w spółce AQA Holding, nowej spółce macierzystej Air Italy.

Wielokrotnie wyróżniany przewoźnik zaprezentował również Embraera 135 linii JetSuiteX. Luksusowo zrekonfigurowany Embraer 135 oferuje 30 wygodnych foteli klasy biznes. W kwietniu 2018 r. linie Qatar Airways ogłosiły objęcie mniejszościowego pakietu udziałów w spółkach JetSuite i JetSuiteX. JetSuiteX, spółka siostrzana JetSuite, oferuje półprywatne regularne usługi lotnicze między innymi na Zachodnim Wybrzeżu USA.

Na początku tego roku linie Qatar Airways uruchomiły nowe połączenia do Londyn-Gatwick i Cardiff, wzmacniając pozycję Qatar Airways w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie mogą teraz wybierać spośród 95 rejsów tygodniowo, w tym sześciu rejsów dziennie z Londyn-Heathrow, 16 rejsów tygodniowo z Londyn-Gatwick i Manchesteru oraz codziennych rejsów z Cardiff, Birmingham i Edynburga.

W nadchodzącym roku przewoźnik planuje dalszy rozwój swojej siatki połączeń, uruchamiając loty do Tallina (Estonia), Valletty (Malta), Cebu i Davao (Filipiny), Langkawi (Malezja) oraz Da Nang (Wietnam).