Już w najbliższą sobotę po raz 10. odbędzie się Wieczorny Bieg na Górę Żar organizowany przez Polskie Koleje Linowe. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Wieczorny Bieg na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim zostanie zorganizowany już po raz dziesiąty. Uczestnicy pokonają 3 kilometrową trasę o przewyższeniu ok. 350 m, biegnącą wzdłuż oświetlonej trasy narciarskiej. Zawodom tradycyjnie będzie towarzyszyła oprawa muzyczna.

– Ze względu na jubileuszowy charakter imprezy, w tym roku muzyka będzie zagrzewać zawodników do boju nie tylko podczas biegu. Na górnej stacji kolei PKL Góra Żar już dwie i pół godziny przed startem pojawi się DJ, który uprzyjemni czas oczekiwania i będzie serwował muzykę idealną do rozgrzewki- mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal, gorący posiłek i koszulki. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali vouchery do sklepów sportowych. Do wygrania są także inne atrakcyjne nagrody: przelot szybowcem, paralotnią w tandemie, weekendowy pobyt dla 2 osób w lokalnym pensjonacie, przejazdy hulajnogami z Góry Żar, zaproszenia do parków linowych i restauracji. Głównym sponsorem i organizatorem zawodów są Polskie Koleje Linowe S.A.

W Wieczornym Biegu na Górę Żar może wziąć udział każdy – bez względu na wiek. Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia potrzebują pisemnej zgody rodziców. Zawody rozpoczną się o godz. 19.30 poniżej dolnej stacji kolei PKL. Meta znajduje się przy stacji górnej kolei PKL na Górze Żar. Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest na stronie organizatora.

Zgłoszenia do wieczornego biegu przyjmowane są codziennie w godzinach od 8.00-16.00 pod nr. telefonu: 18 531 00 12, mailowo: gora.zar@pkl.pl oraz w Biurze Zawodów znajdującym się w budynku dolnej stacji kolei. Wpisowe wynoszące 40 zł jest płatne w dniu zawodów.