Pierwszy zakaz wjazdu pojazdów z silnikiem Diesel został wprowadzony w Hamburgu 31.05.2018 roku. Z tego powodu kierowcy zadają sobie wiele pytań: Czy dotyczy to mojego pojazdu? Jak mogę ominąć zakaz prowadzenia pojazdu lub jak dojechać do celu pomimo strefy zakazu prowadzenia pojazdu? Odpowiedzi można znaleźć w bezpłatnej aplikacji Green Zones App. Po pobraniu na telefon komórkowy wszystkie dane dotyczące stref zakazu ruchu można sprawdzić podczas podróży!

Strefa zakazu jazdy w Hamburgu dotyczy dwóch ulic, które mają różne prawa dostępu. W strefie Stresemannstraße z ruchu drogowego wyłączone są tylko pojazdy ciężarowe z silnikami diesel o normie EURO 0-5, samochody osobowe (diesel/benzyna) mogą obecnie jeździć tutaj bez ograniczeń. Jednak w Max-Brauer-Allee zakaz jazdy dotyczy również samochodów osobowych z silnikami Diesel. Obecnie jest oczywiste, że odważna decyzja Hamburga przełamała zaporę i coraz więcej miast poważnie rozważa wprowadzenie zakazu jazdy z silnikiem Diesel, w tym Kolonia, Düsseldorf, Sztuttgart i Berlin.

Jako dostawca usług w zakresie europejskich stref ochrony środowiska, aplikacja Green Zones App oferuje najnowsze dane nie tylko o Hamburgu, ale także o planowanej strefie zakazu wjazdu pojazdów z silnikiem Diesel w Sztuttgarcie i o wszystkich strefach ochrony środowiska wymagających plakietki w całej Europie.

Z tego powodu Green Zones otrzymał już kilka nagród zarówno od międzynarodowego transportu handlowego (firm logistycznych i autobusowych), jak i branży turystycznej. Na początku roku aplikacja została m.in. uznana za jedną z 5 najbardziej innowacyjnych aplikacji turystycznych w Europie.

Oprócz Niemiec, w aplikacji reprezentowane są Dania, Austria, Belgia i Francja. W 2018 r. dołączy do nich kolejne 5 krajów. We wszystkich tych krajach plakietki środowiskowe muszą być zakupione lub zarejestrowane przed wjazdem do stref ochrony środowiska. Dokładne reguły można znaleźć w aplikacji, kontury stref są również wyświetlane na interaktywnych mapach i wyświetlany jest codziennie aktualizowany status każdej plakietki i strefy. W związku z tym aplikacja Green Zones oferuje odbiorcy ukierunkowanie i rozwiązanie problemu w mozaice europejskich stref ekologicznych.