To będzie niezwykłe wydarzenie. Już 20 sierpnia o godzinie 17 w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędzie się uroczysta inauguracja wystawy – spektaklu „Wyścig do Niepodległości”. Autorem pomysłu jest pan Ireneusz Chmurzyński, a całe wydarzenie, którego gospodarzem jest dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Tomasz Jagodziński, objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

Zapowiada się coś naprawdę niezwykłego. Już teraz warto rezerwować tę datę w kalendarzu i koniecznie obejrzeć wystawę, która pokazuje niezwykłe emocje i wydarzenia – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy w roku jubileuszu 25-lecia organizowania wyścigu, odbierze „Akt Przekazania Dziedzictwa Historycznego” Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów z rąk dr hab. Jerzego Bestrego. – To będzie dla mnie wyjątkowa i wzruszająca chwila. A, przede wszystkim, bardzo ważna. Doskonale zdaję sobie sprawę jak bogate tradycje ma Tour de Pologne. Dlatego od lat staramy się łączyć kolarstwo z pokazywaniem ważnych spraw w historii naszego kraju – mówi Czesław Lang.