Zapraszamy na pokaz multimedialny Łukasza Supergana pt.: “Zimowy trawers Islandii”. Pokaz będzie dostępny na naszym kanale streamingowym od czwartku 19 listopada od godz. 19 do niedzieli 22 listopada do g. 24. Pokaz odbędzie się w ramach VIII sezonu Spotkań Podróżniczych IN MUNDO, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

KUP BILET NA POKAZ

Dodatkowo, 19 listopada o godz. 20:30 spotkamy się z Łukaszem Superganem live na naszym FB. Serdecznie zapraszamy!

W 2016 roku Łukasz Supergan przeszedł całą szerokość Islandii ze wschodu na zachód, przez ogromne, wulkaniczne pustkowia. Miejsce to, mimo trudnych warunków i wielu dni w samotności było tak fascynujące, że już wówczas podjął decyzję o powrocie w to miejsce w środku zimy. Między styczniem i marcem, przez 36 dni, ciągnąc 50-kilogramowe sanie, przeszedł samotnie 800 kilometrów przez dzikie wnętrze Islandii. W temperaturach sięgających -20 stopni, przy wietrze i burzach śnieżnych, wyszukując drogę wśród śniegu, lodu i skał. Po 5 tygodniach przeszedł wyżyny Islandii, kończąc marsz na odległym zachodnim krańcu półwyspu Snaeffelsnes. Było to prawdopodobnie jedyny takie przejście ukończone w kalendarzowej zimie.

Łukasz Supergan – organizator wypraw długodystansowych, autor, fotograf, przewodnik. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn., w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie). Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy.
www.lukaszsupergan.com

————————————————
Spotkania Podróżnicze „In Mundo”

Program spotkań

Bilety wstępu na pokazy: 18 zł
Przedsprzedaż biletów na pokaz online: https://slajdypodroznicze.ppv-stream.pl/
https://www.facebook.com/events/282432756502488