HomeToGo (www.hometogo.pl), największa światowa metawyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, ujawnia wysokość finansowania pochodzącego od nowojorskiego inwestora Insight Venture Partners, wspartych przez inwestorów z rundy A – DN Capital i Acton Capital Partners. Pozyskane środki zostaną wykorzystane do dalszej, międzynarodowej ekspansji, a także przyspieszą rozwój produktu.


Serwis HomeToGo zawiera ponad 6 milionów ofert domów i apartamentów wakacyjnych, z których aż 3,8 miliona, najwięcej w skali globalnej, objęte jest systemem natychmiastowej rezerwacji. HomeToGo zapewnia przyjazny użytkownikom interfejs, dzięki któremu konsumenci mogą jednocześnie porównywać zakwaterowanie pochodzące z portali noclegowych różnych usługodawców, w tym m.in. Booking.com, Interhome, Novasol, eDom.pl oraz noclegowo.pl. Strona oszczędza turystom czas spędzony na poszukiwaniach w internecie odpowiedniego zakwaterowania na wyjazd i sprawia, że rezerwacja wybranego miejsca noclegowego na zaufanym portalu partnerskim jest komfortowa i szybka.


Firma z siedzibą w Berlinie powstała w styczniu 2014 roku z inicjatywy prawdziwych weteranów branży e-commerce: dra Patricka Andrä, Wolfganga Heigla i Nilsa Regge. Od tego czasu ze stroną zostało zintegrowanych ponad 250 partnerów z ofertami w ponad 200 krajach. W czasie dwóch lat istnienia, HomeToGo z powodzeniem wkroczyła do dziewięciu krajów Europy: Niemiec, Francji, Polski, Włoch, Hiszpanii, Austrii, Holandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a także do Stanów Zjednoczonych.

 

HomeToGo wyraźnie wpasowuje się w naszą strategię inwestycyjną, zgodnie z którą wspieramy rozwijające się firmy skierowane do globalnego konsumenta i posiadające innowacyjne rozwiązania technologiczne – mówiBrad Twohig, Dyrektor Zarządzający w Insight Venture Partners. Z przyjemnością wspieramy HomeToGo w nowej fazie rozwoju, gdyż firma stanowi rzeczywistą wartość dla klientów sektora domów i apartamentów wakacyjnych – dodaje.

 

 

Frank Seehaus, Partner Zarządzający Acton komentuje: Ostatni rok z HomeToGo upłynął pod znakiem pozytywnego i ciągłego rozwoju. Łatwo było nam podjąć decyzję o dalszym wsparciu zarówno dobrego produktu, jak i jego zespołu. HomeToGo wprowadziła dokładnie to rozwiązanie, jakiego oczekiwał użytkownik.

 

 

Nenad Marovac, Partner Zarządzający DN Capital, dodaje: Z dumą i przyjemnością wspieramy HomeToGo. Jesteśmy pod wrażeniem tempa wzrostu firmy, które idzie w parze z determinacją do stworzenia najlepszej w swojej klasie metawyszukiwarki turystycznej dla domów i apartamentów wakacyjnych.

 

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z zaufania, jakim obdarzyli nas inwestorzy z rundy A, Acton i DN Capital, a także nasz nowy inwestor, Insight Venture Partners. Potwierdza to fakt, że podjęliśmy wiele odważnych decyzji i dysponujemy najlepszym zespołem zdolnym do podbicia rynku – mówi dr Patrick Andrä, CEO i współzałożyciel HomeToGo. To ważne, że znaleźliśmy partnerów, którzy chcą dalej wspierać międzynarodową ekspansję HomeToGo i przyczyniać się do sukcesów firmy.