Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni – Oddział
Muzeum Narodowego w Warszawie zaprasza na koncert z cyklu Klasycznie
na trawie. W niedzielę 23 sierpnia o godz. 12.00 w Parku Rzeźby wystąpi
Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Macieja Tomasiewicza.
Organizatorem koncertu jest Centrum Łowicka. Wstęp wolny (liczba miejsc
ograniczona).

Podczas niedzielnego koncertu zabrzmią: muzyka z baletu Rycerz Ludwiga
van Beethovena, LXIX Symfonia C-dur (Laudon) Josepha Haydna oraz
XXXVI Symfonia C-dur (Linzka, KV 425) Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Maciej Tomasiewicz współpracował m.in. z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus,
Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach i Teatrem
Wielkim w Łodzi. Dyrygował także m.in. orkiestrami Akademii Beethovenowskiej,
Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Filharmonii: Kaliskiej, Śląskiej,
Świętokrzyskiej i Zielonogórskiej.

Słuchaczy prosimy o zachowywanie dystansu społecznego oraz o przestrzeganie
regulaminu Parku Rzeźby. Osoby z objawami infekcji, oczekujące na wyniki
testów, pozostające pod nadzorem epidemiologicznym i przebywające na
kwarantannie prosimy o pozostanie w domach.