Wraz z początkiem kwietnia br. polska sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., przejęła zarządzanie w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Zabytkowy obiekt został wydzierżawiony przez Focus Hotels od Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., która zakupiła udziały Przedsiębiorstwa Hotelowego Majewicz Spółka z o.o., będącego właścicielem hotelu. W trakcie procesu przejęcia zarządzania nie nastąpiła żadna przerwa w bieżącym funkcjonowaniu obiektu

 

Hotel Pod Orłem znajduje się w zabytkowym budynku w centrum Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 14, a jego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli, jakie powstały w Bydgoszczy i architektoniczna ikona miasta. Obecnie odrestaurowany i nowoczesny obiekt posiada standard 4 gwiazdek. Oferuje gościom 75 pokoi, restaurację oraz 5 sal konferencyjnych. W hotelu znajduje się także bar, centrum fitness i sauna. Hotel będzie działał pod brandem Focus Premium dedykowanym hotelom 4-gwiazdkowym, zaś z szacunku do bogatej, 200-letniej historii, zostanie zachowana jego oryginalna nazwa. 31 marca 2017 r. hotel zacznie funkcjonować jako Focus Premium Pod Orłem.

 

– Ostateczne przejęcie tego wyjątkowego hotelu przebiegło zgodnie z planem. Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy okazję zarządzać obiektem uznawanym za architektoniczną ikonę Bydgoszczy, miasta z którego wywodzi się przecież nasza firma. Dołożymy wszelkich starań, by dalej pisać wielką historię Hotelu Pod Orłem, łącząc klasyczny design z nowoczesnymi standardami rynkowymi – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels. 

 

Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt oferuje szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój posiada duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto, goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, a dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem sieci, będą nocować bezpłatnie.

 

Focus Hotels S.A. prowadzi obecnie siedem hoteli w Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Łodzi oraz Chorzowie, a kolejne trzy inwestycje hotelowe w Sopocie, Białymstoku oraz Lublinie są w trakcie realizacji. Obiekty prowadzone są pod markami Focus oraz Focus Premium i charakteryzuje je wysoka jakość świadczonych usług.