Giełdowa spółka INTERFERIE planuje znaczącą rozbudowę sanatorium uzdrowiskowego INTERFERIE Argentyt w Dąbkach. Dzięki temu ośrodek ma szansę stać się największym centrum leczenia uzdrowiskowego dzieci w Polsce.

Obecnie trwa analiza kierunków rozwoju oraz rozpoczął się proces wyłaniania wykonawcy dokumentacji projektowej.

Sanatorium uzdrowiskowe INTERFERIE Argentyt w Dąbkach leczy obecnie rocznie ponad 1.100 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory gościło ponad 16 tysięcy najmłodszych pacjentów. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu nawracających schorzeń górnych dróg oddechowych,  chorób układu ruchowego, cukrzycy, otyłości i schorzeń reumatoidalnych.

– Planowana inwestycja zdecydowanie podniesie atrakcyjność sanatorium, powiększając bazę noclegową, poszerzając paletę oferowanych usług, rozbudowując obecnie działające funkcje oraz przede wszystkim unowocześniając nasz obiekt. Po przebudowie będzie to jedno z najnowocześniejszych w Polsce miejsc leczenia oraz wypoczynku dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich opiekunów – mówi Jan Koman, Prezes Zarządu INTEREFERIE S.A.

Przyszły projektant, wspólnie z INTERFERIE S.A. określą kierunek prowadzonych prac koncepcyjnych i projektowych. Realizacja inwestycji, poprzez budowę wielofunkcyjnego kompleksu basenowego, powiększenie bazy zabiegowej i części restauracyjnej oraz zwiększenie liczby pokoi dla kuracjuszy, ma na celu stworzenie w Dąbkach zespołu sanatoryjno – uzdrowiskowego o wysokim standardzie obiektów komercyjnych. Nowy obiekt INTERFERIE Argentyt ma łączyć prowadzenie kuracji leczniczych z zabawą i rozwojem dzieci oraz wypoczynkiem dla ich opiekunów.    

– Jestem przekonany, że poprzez tę inwestycję uda się nam stworzyć przyjazne i nowoczesne sanatorium, które znacząco wzbogaci ofertę całej grupy INTERFERIE. Planowany rozwój sanatorium INTERFERIE Argentyt wpisuje się w kontynuowany przez Spółkę intensywny proces modernizacji technicznej i technologicznej posiadanego majątku – dodaje Jan Koman.

 

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy to największa na Dolnym Śląsku spółka branży turystycznej. W zasobach INTERFERIE znajduje się łącznie 2.100 miejsc noclegowych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych nad morzem i w Sudetach. Hotele w górach specjalizują się w ofercie łączącej sport, aktywny wypoczynek i rodzinną turystykę. Ośrodki nadmorskie to przede wszystkim bogata oferta SPA, profilaktyki zdrowotnej oraz wypoczynku sanatoryjno-rehabilitacyjnego. Do Grupy należy również biuro turystyczne, które pośredniczy w sprzedaży oferty wypoczynkowej w Polsce i za granicą. W ciągu ponad 20 lat ośrodki i hotele INTERFERIE S.A. przyjęły ponad 7,5 miliona gości. INTERFERIE promują aktywny wypoczynek łączący relaks z profilaktyką zdrowia.