Nie interesują Cię sztampowe wyjazdy all inclusive organizowane przez biura podróży? Szukasz czegoś więcej niż popijanie drinków z palemką nad hotelowym basenem? W takim razie Europa alternatywna jest dla Ciebie!
Autorka, od lat przemierzająca stary kontynent wraz z mężem i czwórką dzieci, ma własny przepis na udaną podróż. Omijanie szerokim łukiem hoteli, odkrywanie na własną rękę wszystkich atrakcji turystycznych w okolicy i ciągłe przemieszczanie się z miejsca w miejsce – to na początek. W tej książce znajdziecie nie tylko pasjonujące historie
z zagranicznych podróży, lecz także mnóstwo praktycznych wskazówek: jak wybrać cel, jak się przygotować, co spakować, gdzie nocować oraz jak podróżować z dziećmi. To nie jest typowy przewodnik, ale zbiór wspomnień, opowieści i źródło niebanalnych inspiracji. Zarówno dla tych, którzy mają już własne doświadczenia w niekonwencjonalnym podróżowaniu, jak i tych, którzy jeszcze się na to nie odważyli.
Jestem lekarką, która w podróżowaniu poszukuje odskoczni od codzienności. Dużo jeżdżę po Europie wraz z moim kochanym mężem oraz z czwórką dzieci – dwójką starszaków i dwójką maluchów. Na szczęście mój mąż jest tak samo spontaniczny jak ja, i wspólnie wprowadzamy w życie nietypowe pomysły. Nasz sposób zwiedzania jest inny niż większości śmiertelników. Nie cierpimy zorganizowanych wycieczek. Lubimy być niezależni, więc omijamy szerokim łukiem hotele. Wybieramy raczej apartamenty z kuch nią czy kempingi. Jednak najbardziej lubimy tak zwane nocowanie na dziko. Dopiero pod gołym niebem czujemy się naprawdę wolni. Jeżeli jest taka możliwość, śpimy w samochodzie. Wielozadaniowy bus, przerobiony roboczo na kamper, staje się wtedy naszym drugim domem.
Odkryj Europę alternatywną!
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.taniaksiazka.pl/europa-alternatywna-czyli-nasze-podrozowanie-malgorzata radwanska-p-2019493.html