Düsseldorf, 16 października 2014. Mieszkańcy których krajów najchętniej odwiedzą Polskę jesienią i jakie kierunki na jesienną słotę wybierają sami Polacy? Serwis trivago.pl, porównujący ceny ponad 700.000 hoteli z całego świata, sprawdził jak wyglądają trendy podróżnicze na nadchodzące miesiące.

Norwegowie, Węgrzy oraz Szwedzi to narodowości najczęściej szukające zakwaterowania w polskich miastach jesienią – tak wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis trivago.pl. Na dalszych miejscach znajdują się Finowie i nasi sąsiedzi, Czesi.

314 zł za pokój dwuosobowy – tyle wynosi średnia cena jaką są gotowi zapłacić Norwegowie odwiedzając nasz kraj w okresie jesiennym. Jest to najwięcej spośród wszystkich narodowości decydujących się na nocleg w Polsce. Dla porównania średnio 307 zł za noc wydadzą Szwedzi, a 299 zł Szwajcarzy, zajmując tym samym kolenjo 2. i 3. miejsce w przygotowanym zestawieniu.

Najdłużej planują u nas zostać Hiszpanie, Szwajcarzy i Irlandczycy. Pierwsi i drudzy szukają zawraterowania na średnio 2,9 dnia, trzeci natomiast na 2,8.

Miastami, które na jesień cieszą się największym zainteresowaniem obcokrajowców są Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. W stolicy Małopolski zakwaterowania jesienią szuka 29% zagranicznych użytkowników trivago. Warszawą oraz Gdańskiem zainteresowane jest odpowiednio 20% i 10% osób.

Okazuje się, że jesienią Polacy najbardziej lubią Pragę. Noclegu w tym mieście szuka blisko 10% polskich użytkowników trivago.pl zainteresowanych zagranicznymi kierunkami. Blisko 9% decyduje się na nocleg w Rzymie, a 7% w Paryżu. Spośród najpopularniejszych kierunków najwięcej, bo aż średnio 807 zł, jesteśmy gotowi wydać na hotel w Londynie. Dalej w zestawieniu jest Paryż (791 zł) oraz Amsterdam (634 zł).

Spośród krajowych kierunków prym wiedzie Warszawa, w której jesienią zakwaterowania szuka blisko jedna czwarta polskich użytkowników trivago. 14% planuje zatrzymać się w Krakowie, natomiast 9% we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o długość pobytu, to wśród Polaków są to średnio 2 dni w przypadku kierunków krakowych oraz 3,6 dnia dla zagranicznych.

Tabele do pobrania:

1. Kierunki popularne jesienią: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/popularne_jesienia.png

2. Narodowości odwiedzające Polskę: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/inni_jesienia.png

 

O trivago

www.trivago.plto porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 175 stron rezerwacyjnych.

Serwis udostępnia 120 milionów zintegrowanych ocen oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 80 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 36% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 47 międzynarodowych platformach w 28 językach.