W sobotę, 7 lutego Polskie Koleje Linowe organizują zawody amatorów w narciarstwie szybkim. Rywalizacja odbędzie się pod okiem Jędrzeja Dobrowolskiego, rekordzisty Polski w tej dyscyplinie.

Konkurs „Kasprowy Speed Ski Zawody dla Amatorów” odbędzie się na Trasie Gąsienicowej. Podczas zawodów uczestnicy podejmą próby bicia rekordów prędkości w jeździe na nartach. Każdy z zawodników będzie miał dwa przejazdy, w których zostanie zmierzona indywidualnie szybkość jazdy. Rywalizacja odbędzie się na bezpiecznym dystansie, krótszym niż w zawodach profesjonalistów.

Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe dyplomy, a najlepsi nagrody od Polskich Kolei Linowych. Zawody, oprócz charakteru sportowego, będą miały formę świetnej zabawy.

Nad całym konkursem będzie czuwał Jędrzej Dobrowolski, aktualny rekordzista Polski w narciarstwie szybkim. W ubiegłym roku podczas zawodów Speed Masters we francuskim Vars uzyskał wynik 242,261 km/h, poprawiając ustanowiony przez siebie rekord Polski (238,885 km/h). Rekord świata w narciarstwie szybkim należy do Włocha Simone Origone i wynosi 252,454 km/h.

W zawodach „Kasprowy Speed Ski  Zawody dla Amatorów” będą mogły wziąć udział osoby dobrze jeżdżące na nartach. Organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do startu zawodnika z powodów technicznych, w tym słabych umiejętności i braku sprawności fizycznej.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 lutego. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w zawodach znajdują się na stronie: www.pkl.pl.

Źródło informacji:  Centrum Prasowe PAP.