Piątek, 23 stycznia, godz. 18:00, Czeskie Centrum, Al. Róż 16.

W Czeskim Centrum w Warszawie odbędzie się pierwszy etap VIII rocznika Międzynarodowego Konkursu Operowego im. Jakuba Pustiny.

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, pierwszy etap odbędzie się równolegle w kilkunastu metropoliach świata, w Warszawie w najbliższy piątek, 23 stycznia. W polskiej części konkursu wezmą udział śpiewacy z wielu państw, poza Polską reprezentowane będą Pakistan, RPA, Chiny, Kongo, Korea Południowa i inne.

Po zakończeniu konkursu w budynku Czeskiego Centrum odbędzie sięo godzinie 18:00koncert arii operowych w wykonaniu Jakuba Pustiny z akompaniamentem Richarda Pohla.

W programie koncertu:

A. Dvořák: Cikánské melodie: Když mne stará matka

A. Dvořák: Cikánské melodie: Dejte klec jestřábu

R. Wagner: Die Walküre: aria Siegmunda

G. Verdi: Otello: aria Otella

S. Gastaldone: Musica Proibita

G. Rossini: La Danza

Traditionale: Cielito Lindo

O. Nedbal: Polská Krev: Blondýnky sladké

F. Lehár: Die lustige Witwe: aria Danila

Augustin Lara: Granada