6 maja 2016 r. decyzją Rady Nadzorczej nastąpiły zmiany w składzie zarządu spółki zarządzającej siecią hoteli INTERFERIE S.A., należącej do KGHM TFI S.A. Nowym prezesem zarządu został Piotr Sosiński, zastępując na tym stanowisku Jana Komana, natomiast na stanowisko wiceprezesa, w miejsce Dariusza Rutowicza, powołano Łukasza Ciołka.


Nowym Prezesem Zarządu INTERFERIE S.A. został Piotr Sosiński, doktor nauk prawnych, wcześniej związany z samorządem i działalnością radcy prawnego. W latach 2007-2010 pełnił funkcję zastępcy Prezydenta Wałbrzycha, wcześniej prowadził indywidualną praktykę prawniczą w zakresie obsługi spółek prawa handlowego. Jest adiunktem i kierownikiem Katedry Prawa Administracyjnego w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Z rynkiem kapitałowym związany jest od ponad 16 lat, pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej w POM-EKO S.A. w Szczecinku (2000-2001), w Kopalniach Surowców Skalnych S.A. w Złotoryi (2006-2007) oraz Przedsiębiorstwie „Zamek Książ” Sp. z o.o. w Wałbrzychu (2007-2010).


Natomiast Łukasz Ciołek, powołany na Wiceprezesa Zarządu INTERFERIE S.A. jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania i Informatyki. Przez kilkanaście lat zdobywał doświadczenie jako główny księgowy w branży hotelarskiej, m.in. w ORBIS S.A. oraz Wings Hotels. Obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

 

– Obecność w zarządzie INTERFERIE S.A. to dla mnie duże wyróżnienie, ale też czas wytężonej pracy. Spółka realizuje szereg ważnych inwestycji, wciąż umacniając swoją markę na rynku hoteli. Przypomnę tylko, że w 2015 r. spółka odnotowała rekordowe wyniki finansowe i odnotowała najwyższą sprzedaż. A zatem wypracowany model biznesowy okazał się skuteczny w relacjach z klientami i partnerami biznesowymi, a ja chciałbym go utrzymać i dalej rozwijać – mówi Piotr Sosiński, prezes zarządu INTERFERIE S.A.

 

Spółka INTERFERIE zarządza siecią ośmiu hoteli, do których należą m.in. INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu, INTERFERIE Argentyt w Dąbkach, czy INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.W zasobach Grupy znajduje się ponad 2 100 miejsc noclegowych.

 

Piotr Sosiński, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A.

Doktor nauk prawnych od 2003 roku, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pracownik akademicki w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor”, Uniwersytecie Europejskim Viadrina oraz kierownik katedry w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. Przez cały okres edukacji i kariery zawodowej związany z Dolnym Śląskiem, najpierw jako asystent radcy prawnego we Wrocławiu, następnie właściciel Kancelarii Radcy Prawnego, a także jako radny województwa dolnośląskiego i wiceprezydent Wałbrzycha w latach 2007-2010. Zdobywał również doświadczenie jako członek rad nadzorczych w POM-EKO S.A. w Szczecinku (2000-2001), w Kopalniach Surowców Skalnych S.A. w Złotoryi (2006-2007) i Przedsiębiorstwie „Zamek Książ” Sp. z o.o. w Wałbrzychu (2007-2010). Przez dwa lata pełnił także funkcję sekretarza Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Funkcję prezesa Zarządu INTERFERIE S.A. pełni od 6 maja 2016 r.

Łukasz Ciołek, Wiceprezes Zarządu INTERFERIE S.A.

Z wykształcenia ekonomista, absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, od początku kariery zawodowej zdobywał doświadczenie w księgowości. Z branżą hotelarską zetknął się po raz pierwszy dziesięć lat temu podczas pracy na stanowisku głównego księgowego w Grupie Hotelowej ORBIS, a następnie w Wings Hotels. Od 2010 roku jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, do niedawna zajmował się także prowadzeniem szkoleń w Biurze Projektów Europejskich. Miłośnik Dolnego Śląska i zaangażowany samorządowiec, w 2006 roku został najmłodszym radnym w dolnośląskim Wołowie, a następnie pełnił stanowisko Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Funkcję Wiceprezesa Zarządu INTERFERIE S.A. pełni od 1 czerwca 2016 r.