7. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014 to miejsce, w którym producenci, dystrybutorzy i dostawcy usług niezbędnych w każdym obiekcie noclegowym, a także eksperci kulinarni przedstawią ofertę skierowaną do przedstawicieli branży HoReCa.

Targi WorldHotel, które odbędą się w dniach 17-19 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, to impreza wystawiennicza przeznaczona dla właścicieli oraz zarządzających obiektami noclegowymi. Managerowie hoteli, jak również restauratorzy, inwestorzy, projektanci i dekoratorzy wnętrz będą mogli poznać nowości produktowe oraz aktualne trendy.

Na stoiskach zaprezentują się producenci i dystrybutorzy mebli, wystroju wnętrz i dekoracji, tekstyliów, galanterii, housekeepingu i środków czystości, oświetlenia, rozwiązań informatycznych, wyposażenia hotelowego centrum rekreacyjnego i eventowego oraz sprzętów kuchennych. Ofertę wzbogacą także propozycje wprowadzania nowości do restauracyjnego menu, tj. potraw z dziczyzny i darów lasu. Ekspert kulinarny Artur Świerżewski poprowadzi pokazy i degustacje, a także będzie służył radą restauratorom.

Wygodny i nowoczesny pokój hotelowy
Funkcjonalny i przyjemny pokój to jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego obiektu noclegowego, a jego odpowiednia aranżacja sprawi, że goście będą się w nim dobrze czuli. Wśród wystawców znajdą się firmy posiadające w swej ofercie drzwi, ościeżnice, podłogi, wykładziny, tapety i okleiny ścienne. Dostępny będzie szeroki wybór mebli modułowych oraz wykonywanych według indywidualnych projektów, a także łóżek i materaców zapewniających gościom komfortowy sen. Prezentowane będą również tekstylia hotelowe – od bielizny pościelowej i toaletowej po narzuty i zasłony. Na WorldHotel obecne będą firmy oferujące oświetlenie i abażury oraz profesjonalni doradcy w zakresie dekoracji wnętrz. Nie zabraknie też firm dostarczających rozwiązania oparte na cyfrowej interaktywnej telewizji hotelowej.

Restauracja – od wyposażenia po menu
Katalog wystawców to również firmy, które umeblują każde restauracyjne zaplecze i wyposażą je w najnowocześniejsze urządzenia gastronomiczne dopasowane do potrzeb danej kuchni, m.in. w sprzęt chłodniczy, krajalnice, blendery, technologie zmywania. Inni zaś zaopatrzą sale restauracyjne w stoły, krzesła, meble, obrusy, zastawy i sztućce.

Po raz pierwszy szeroko będzie promowana także dziczyzna. Restauratorzy oraz konsumenci coraz chętniej po nią sięgają. Drugiego i trzeciego dnia targów Artur Świerżewski, szef kuchni propagujący dziczyznę i dary lasu, poprowadzi pokazy kulinarne i będzie zachęcał do wprowadzenia takich produktów do restauracyjnego menu. Poza degustacją mięs odbędą się również konkursy z nagrodami, będzie też można dokonać zakupów.

Na targach zaprezentują się również producenci żywności dla branży HoReCa. Ich oferta obejmie m.in. dodatki cukiernicze, świeże i mrożone produkty dla piekarnictwa oraz sosy i ketchupy. Wśród wystawców znajdzie się także dostawca systemu własnej wody gazowanej i niegazowanej, którą można oznaczyć własną marką, co stanowi alternatywę dla wód butelkowanych.

„Letnia Kawiarnia Hotelowa”
Przez wszystkie dni trwania targów funkcjonować będzie pokazowa kawiarnia, w której specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania związane z prowadzeniem kawiarni i baru. Zazprezentowane zostaną najlepsze mieszanki kawy parzonej w profesjonalnych ekspresach, napoje typu shake i smoothies, a także lody sporządzone na miejscu w specjalnym laboratorium. „Letnia Kawiarnia Hotelowa” uzupełni ofertę wystawców sektora kawowego, pośród których znajdą się m.in. dystrybutorzy ekspresów, producenci aromatycznej kawy i herbat dla sektora HoReCa oraz dodatków do tych napojów.

Rozwiązania informatyczne
Warto zapoznać się z rozwiązaniami, które zapewnią sprawne funkcjonowanie obiektu noclegowego. Prezentowane będą systemy rezerwacyjne, usługi teleinformatyczne i oprogramowanie usprawniające codzienną pracę, a także system elektronicznej kontroli dostępu, sejfy oraz terminale płatnicze. Dodatkowo będzie można sprawdzić ofertę aplikacji, które ułatwią gościom poruszanie się po hotelu, okolicy i zwiedzanie atrakcji turystycznych.  

Wokół hotelu
Wiele obiektów poszerza swą ofertę o spa, fitness, czy boiska sportowe. Prezentować się więc będzie m.in. producent saun, które mogą być dopasowane do każdego wnętrza, a także dostawcy foteli masujących i urządzeń vacu, tekstyliów dla spa i kosmetyków dla solariów. Dostępny będzie sprzęt do klubów fitness, różne nawierzchnie sportowe, jak też system traw mobilnych nadających się do montażu zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Podczas targów nie zabraknie oferty producentów i dystrybutorów mebli ogrodowych, oświetlenia oraz wyposażenia takiego jak donice czy lustra. Natomiast przed zimą warto zapoznać się z innowacyjnym preparatem usuwającym śnieg i lód z chodników i podjazdów.   

Informacje praktyczne
Na Targi WorldHotel obowiązuje rejestracja. Można jej dokonać na miejscu lub online na mttargionline.pl/worldhotel2014 (będzie aktywna do 14 września 2014). Rejestracja przez Internet zwalnia z opłaty za bilet wstępu na targi.

Więcej informacji na temat targów na stronie www.worldhotel.pl.