Miłośnicy zimowego szaleństwa nie mogą doczekać się szusowania w śnieżnym puchu. Aby zapewnić entuzjastom narciarstwa i snowboardingu jeszcze bardziej komfortową jazdę operatorzy ośrodków narciarskich stanęli na wysokości zadania i zadbali o wiele unowocześnień i modernizacji w sezonie 2014/2015. Poniżej zebraliśmy kilka najważniejszych innowacji w Alpach.

Amatorzy zimowego szaleństwa wyjdą w Austrii na swoje! Podczas minionego lata przede wszystkim na pięciu tyrolskich lodowcach dokonano wielu ulepszeń. Lodowiec Hintertuxer Gletscher może poszczycić się nowym luksusowym wyciągiem z podgrzewanymi siedzeniami. W Dolinie Kaunertal oddano do użytku oświetlony tunel narciarski, w Sölden odbędzie się nowa sportowa impreza Adrenalin-Cup, a w Dolinie Stubaital otworzono jedyną w swoim rodzaju jaskinię lodową. Ischgl zakończył budowę nowej stacji kolejki Pardatschgratbahn, a kursująca na terenie Silvretta Montafon kolej panoramiczna jeszcze szybciej dowiezie wczasowiczów na Hochjoch-Totale. Największy, połączony teren narciarski Austrii SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental może poszczycić się nową kolejką Aualm-Bahn, dzięki której obniży się czas oczekiwania w kolejce na stok.

Równie dużą inwestycją może poszczycić się francuski kurort Trois Vallées, który punktuje nowoczesnymi wyciągami oraz nowo otwartą trasą freeride’ową „Liberty Ride”. We włoskim Tyrolu Południowym kursować będzie nowa kolejka gondolowa, która uzupełni ofertę Ortler-Ronda w Solda, a w Dolomitach Sextenerskich przebudowano dolną stację kolejki Drei-Zinnen-Bahn i utworzono 5 km nowej trasy narciarskiej.

To tylko kilka wybranych nowości z terenów narciarskich. Cały artykuł dostępny jest na naszym portalu prasowym.

TravelTrex należy do wiodących w Europie organizatorów wyjazdów zimowych. Oferta obejmuje pobyt z karnetem w cenie i dostępna jest w 15 językach i w ponad 20 krajach.