„A dokąd Ty udasz się w podróż w 2014 roku?” – to pytanie, a jednocześnie motto 56. Targów Salon des Vacances w Belgii. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli poznać nie tylko wyjątkowe miejsca na świecie, ale i bieżące trendy turystycznych destynacji.

Gospodarzem tegorocznej edycji targów jest Peru, a dzięki zaproszeniu władz samorządowych Świeradowa-Zdroju, wśród uczestników tego prestiżowego wydarzenia znajdzie się również Polska Grupa Uzdrowisk, reprezentowana przez Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa.  

Targi Salon des Vacances są największą tego typu imprezą wystawienniczą w Belgii. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 100 tyś. gości. W tym roku swoje oferty będzie prezentowało około 800 wystawców w kilku halach.

Każda edycja targów koncentruje się na innym obszarze turystyki. W zeszłym roku był to cruising. Natomiast w tym roku kluczowymi tematami będą turystyka miejska i kulturowa, turystyka aktywna oraz city breaks.

Wśród tegorocznych wystawców po raz pierwszy pojawi się Polska Grupa Uzdrowisk z szeroką ofertą sowich sześciu ośrodków uzdrowiskowych, reprezentowanych przez Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa. PGU będzie miało okazję zaprezentować swoją szeroką ofertę w ramach narodowego stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej.

 – Bardzo nas cieszy możliwość uczestnictwa w tegorocznych Targach Salon des Vacances. Jako jedna z największych grup uzdrowiskowych, nie tylko w skali Polski, ale i w Europie, możemy zaoferować turystom alternatywne, interesujące formy spędzania czasu w naszych ośrodkach. Turystyka uzdrowiskowa nabiera coraz większego znaczenia, dlatego obecność Polskiej Grupy Uzdrowisk wśród wystawców, będzie dopełnieniem, tego ważnego dla rynku turystyki i samych turystów, wydarzenia – mówi Wojciech Krasoń, Prezes Zarządu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU.

 

Organizatorzy każdej hali wystawienniczej nadali nazwę nawiązującą do prezentowanej oferty lub regionów Belgii. Dzięki temu, zwiedzający będą mogli bez problemu odnaleźć interesujące ich punkty wystawiennicze.

Nowością tegorocznych targów jest możliwość nabycia on-line kuponów rabatowych, upoważniających do tańszego nabywania usług turystycznych w wybranych ośrodkach całej Europy.

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.