W dniach 7 – 14 lutego w hotelu Mövenpick Resort & Spa w egipskiej El Gounie odbędzie kongres Polskiej Izby Turystyki. Jego uczestnicy będą dyskutować o najważniejszych problemach, jakie współcześnie dotykają branżę turystyczną, a następnie podejmą stosowne uchwały w tych sprawach.

W kongresie weźmie udział około 170 członków PIT-u, reprezentujących m.in. najważniejsze i największe biura podróży, agencje turystyczne, towarzystwa ubezpieczeniowe, szkoły wyższe, przewoźników, hotelarzy oraz inne podmioty z szeroko rozumianej branży turystycznej. W wydarzeniu uczestniczyć będą również polscy dziennikarzy, a także przedstawiciele władz egipskich.

Podczas kongresu odbędą się otwarte posiedzenia Komisji Stałych Polskiej Izby Turystyki oraz Zespołów Problemowych. Wszyscy goście przybędą na miejsce na zaproszenie Mohammeda Hishama Abbasa Zaazou, Ministra Turystyki Arabskiej Republiki Egiptu oraz Ahmeda Sobhi, Dyrektora Biura ds. Turystyki działającego przy Ambasadzie Egiptu w Warszawie.

„Jesteśmy dumni z tego, że tegoroczny kongres PIT-u odbędzie się akurat w El Gounie. Będzie to doskonała okazja, aby po raz kolejny zapewnić naszych polskich partnerów, że Egipt jest miejscem bezpiecznym i gotowym na przyjęcie turystów. Chcemy również pokazać, że Kraj Faraonów, oprócz popularnej Hurghady i Szarm el-Szejk, ma jeszcze wiele innych godnych polecenia kurortów. Jednym z nich jest właśnie nazywana Wenecją Afryki El-Gouna.” – mówi Ahmed Sobhi, Dyrektora Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu w Warszawie

El Gouna to nowoczesny i ekskluzywny kurort położony na wybrzeżu Morza Czerwonego, zaledwie 25 km od Hurghady. Często bywa on nazywany Wenecją Egiptu, gdyż zbudowany został w bardzo urokliwej okolicy, pełnej wysepek, lagun i zatoczek. Słynie z przepięknych piaszczystych plaż, rozległych pól golfowych oraz dwóch wspaniałych marin i raf koralowych. Uczestnicy kongresu będą mogli korzystać z atrakcji oferowanych przez miasto, jak i  luksusowy, 5-gwiazdkowy hotel szwajcarskiej sieci Mövenpick Resort & Spa, w którym będą gościli. Specjalnie dla nich zostanie zorganizowana również wycieczka do Luksoru – największego na świecie muzeum na świeżym powietrzu.