Odpocznij w Zieleńcu

Jeżeli czuje, że pracujesz zbyt dużo, to może czas na odpoczynek? Nadmierny wysiłek nie przynosi dobrych efektów, a raczej znacznie obniża wydajność w pracy. Wypoczynek w otoczeniu gór, może okazać się doskonałym miejscem do regeneracji sił na nowy rok.

Nieustanna realizacja projektów w coraz to krótszych terminach, dokładane przez przełożonych nowych zadań, kiedy obecnie nie zostały jeszcze zakończone, niewystarczająca ilość snu, zła dieta oraz brak wolnego czasu sprawiają, że czujemy się przepracowani. Kiedy wygospodarujemy chwilę czasu na odpoczynek, nie zawsze wiemy, jak go wykorzystać Zaplanowanie kilku dni urlopu, często graniczy z cudem. W momencie upragnionego wolnego, dopiero zastanawiamy się, gdzie najlepiej będzie zregenerować swoje siły. A czas ucieka…

Ważne jest miejsce

Aby unikną sytuacji, w której tracimy czas na poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji, warto chwilę wcześniej zastanowić się, gdzie możemy wyruszyć. Jednym z takich miejsc może okazać się Zieleniec. Jest to cześć miasta Duszniki Zdrój, ustyułowana w Górach Orickich na wysokości 800-960 m n.p.m. Region ten stanowi bogatą ofertę turystyczno-sportową oraz słynie z licznych uzdrowisk. Otaczające zewsząd szczyty górskie, dodają dodatkowego uroku temu miejscu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że aktywny wypoczynek pomaga rozładować stres, wzmocnić organizm oraz spalić zbędne kalorie. Jazda na nartach, czy snowoboardzie lub pokonywanie górskich szlaków na biegówkach, może okazać się strzałem w dziesiątkę dla regeneracji. W samym Zieleńcu dostępne są liczne zabiegi spa. Baseny, sauny, jacuzzi oraz masaże, to tylko część atrakcji, które pozwolą nabrać sił.

Odpoczynek dla wszystkich

Jeżeli planujemy wyjazd z dziećmi, ważne jest, aby one również w pełni mogły skorzystać z naszego urlopu. Kiedy przyjechałam do Zieleńca po raz pierwszy nie wiedziałam, że na miejscu dostępne są zimowe przedszkola, które oferują zajęcia grupowe dla dzieci. W pensjonatach znajdują się kąciki do zabaw, w których opiekunka pilnuje bawiące się dzieci. Odbywają się różnego rodzaju animacje, jak choćby wspólne lepienie bałwana. Było to miłe zaskoczenie – mówi Ania, turystka z Poznania.

Oderwanie się od codziennej pracy i poświęcenie czasu na odpoczynek, jest prawdziwym błogosławieństwem zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Kika dni bez otwierania skrzynki mailingowej i odbierania służbowego telefonu, odwdzięczy się wewnętrznym spokojem na długi czas. Poczujemy się wypoczęci i gotowi do pracy, co może przełożyć się na lepsze wyniki.