Ekspansja sieci Vienna International Hotels & Resorts (VI) w Niemczech jest kontynuowana wraz z nabyciem 14 grudnia 2013 roku 3-gwiazdkowego hotelu Arcadia w Neckarsulm. Austriacki operator zarządza obecnie dziewięcioma hotelami w Niemczech.

 

Po udanych przejęciach pięciu hoteli Arcadia w Coburg, Amberg, Wuppertal, Limburg oraz Günzburg, austriacki operator hotelowy Vienna International Hotels & Resorts w dniu 14 grudnia 2013 nabył szósty hotel z tej sieci, położony w Neckarsulm (30 000 mieszkańców), Niemcy, Wirtembergia-Badenia. Dr Andreas Karsten, CEO Vienna International, skomentował najnowszą transakcję: “Biorąc pod uwagę doskonałą kondycję finansową miasta oraz dużą liczbę ważnych przedsiębiorstw w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu, jesteśmy pewni biznesowego potencjału tego obiektu.” Pracownicy zostaną wdrożeni do pracy w VI bez przerwy w działaniu hotelu. Strony postanowiły nie ujawniać ceny nieruchomości.

„Najnowsza transakcja wzmacnia naszą współpracę z Vienna International Hotels & Resorts. Hotel w Neckarsulm będzie dalej działał pod marką Arcadia i pozostanie częścią Arcadia Group” – mówi właściciel Arcadia Group dr h.c. Reinhard Baumhögger.

Bliskość ważnych zakładów produkcyjnych i miasta Heilbronn, jak również dobre połączenie z krajową siecią autostrad za pośrednictwem lokalnej drogi ekspresowej, świadczą o dobrej lokalizacji hotelu. Historyczne miasto, z centrum ze zrewitalizowanymi domami z muru pruskiego, było przez wieki w posiadaniu Krzyżaków. Dziś Neckarsulm jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, siedzibą koncernów takich jak Audi, Schwarz Group (Lidl i Kaufland). Centralę ma tu również Bechtle – dostawca usług IT, oraz ważni dostawcy z branży motoryzacyjnej, jak KSPG.

3-gwiazdkowy Arcadia Hotel Neckarsulm oferuje 96 pokojów, restaurację hotelową oraz sześć sal konferencyjnych mogących pomieścić do 100 gości. 

 

Więcej informacji na ten temat w informacji prasowej: Pobierz informację prasową 
 

Vienna International Hotelmanagement AG w skrócie 

Założona w 1989 roku grupa hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG prowadzi i rozwija na podstawie umów o zarządzanie łącznie 35 hoteli i kurortów pierwszej klasy oraz 1 projekty hotelowe. Portfolio, obejmujące również hotel należący do Leading Hotel of the World, składa się z hoteli miejskich, kurortów, hoteli uzdrowiskowych i kongresowych. Obiekty znajdują się w dziewięciu państwach europejskich: Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Francji, Niemczech, Rumunii, Słowacji i Rosji. Oprócz międzynarodowych hoteli wypoczynkowych w takich miejscowościach, jak np. Loipersdorf, Salzburg, Karlowe Wary, Opatija, grupa skupia się także na centrach biznesowych, takich jak Salzburg, Monachium, Berlin, Paryż, Praga, Kraków, Łódź, Bukareszt i Jekaterynburg.