Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO i największy przewoźnik pasażerski w Polsce, uruchomiły cztery dodatkowe połączenia z Zakopanego do Krakowa z okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się 27 i 28 stycznia

 

Oprócz dodatkowych składów w podwójnym zestawieniu, które kursowały z Zakopanego do Krakowa w sobotę i w niedzielę, POLREGIO wzmocniło dodatkowymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi pociągi kursujące w stałej ofercie. Odpowiednio wcześniej przygotowany rozkład jazdy wraz z konkurencyjną ceną za przejazd sprawiły, że tylko w pociągach specjalnych POLREGIO przewiozło blisko 1050 pasażerów.

 

Na stacji Zakopane pracownicy POLREGIO monitorowali sytuację na bieżąco reagując na zwiększone zainteresowanie przejazdami z Zakopanego w kierunku Krakowa. Wyjazd pasażerów z Zakopanego odbywał się płynnie i bez zakłóceń. Pasażerowie szczególnie docenili fakt, że Przewozy Regionalne były jedynym przewoźnikiem, który obsługiwał wszystkie stacje i przystanki pomiędzy tymi miastami (poza Rabką-Zdrojem, gdzie podwójny skład był zbyt długi względem peronu ).

 

– Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania jakim cieszyły się nasze pociągi specjalne. To dowód na to, że dobrze przygotowana oferta zbudowana na wieloletnim doświadczeniu w obsłudze trasy do Zakopanego jest dla pasażerów atrakcyjna. To również efekt dobrej współpracy m.in. z PKP Intercity i PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Pasażerowie szczególnie docenili fakt pomocnej obsługi dostępnej na stacji Zakopane oraz to, że oferta POLREGIO dostępna jest na największej liczbie stacji i przystanków pomiędzy stolicą Małopolski i stolicą Podhala. To ważny element w okresie wzmożonego ruchu turystycznego – powiedział Andrzej Siemieński, Dyrektor Przewozów Regionalnych Oddziału Małopolskiego.

 

Potencjał Przewozów Regionalnych Oddziału Małopolskiego pozwala na bezpieczną i sprawną organizację połączeń kolejowych w okresie zwiększonego ruchu turystycznego czy pielgrzymkowego. Jednym z największych wyzwań Przewozów Regionalnych w Małopolsce w obsłudze imprez masowych były Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Przewozy Regionalne bezpiecznie i z sukcesem zrealizowały specjalną organizację połączeń kolejowych, najbardziej rozbudowaną spośród przewoźników obsługujących ruch regionalny w woj. małopolskim.