Na terenie Trentino zbiegają się dwa olbrzymie regiony narciarskie – Dolomiti Superski i Skirama adamello brenta obejmujące swym zasięgiem 1350 km tras, z których niemal 500 km wytyczone jest w granicach prowincji.

Prócz inwestycji w nową infrastrukturę – nowoczesne i szybkie wyciągi oraz nowe trasy – co rok, Trentino stara się przyciągać turystów dodatkowymi atrakcjami: śniadania organizowane w górskich restauracjach o świcie, degustacje lokalnej kuchni, wycieczki na rakietach śnieżnych lub popołudnia spędzane w nowoczesnych, hotelowych centrach odnowy biologicznej nadają narciarskim wakacjom bogatszego, bardziej intensywnego smaku.

Co warte podkreślenia, korzystając z szerokiej oferty wakacyjnych atrakcji, wcale nie musimy ponosić dodatkowych kosztów. Wręcz przeciwnie – rezerwując pobyt w Trentino w okresie obowiązywania ofert promocyjnych: Easter Special, Dolomiti Super Birthday, Dolomiti Super Sun lub Dolomiti Super Kids – zaoszczędzimy co najmniej kilkadziesiąt euro.

Z racji na przypadające w tym roku dość wcześnie Święta Wielkanocne, rozważcie opcję spędzenia ich na śniegu! Oferta Easter Special obowiązywać będzie w regionie Skirama Dolomiti adamello brenta w terminie od 28 marca do 4 kwietnia 2015. Rezerwując we wspomnianym okresie tygodniowy pobyt w Trentino otrzymamy 6- lub 7-dniowy skipass gratis. Biorące udział w programie hotele zlokalizowane są na w sąsiedztwie pięciu znanych i popularnych wśród polskich narciarzy ośrodków: Madonna di Campiglio e Pinzolo Val Rendena, w Val di Sole (Folgarida – Marilleva, Pejo e Passo Tonale, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone oraz w sacji Folgaria – Lavarone. Kuszącą propozycją jest również Dolomiti Super Birthday, czyli oferta przygotowana z okazji 40. rocznicy powstania regionu Dolomiti Superski. Rezerwując co najmniej 5-dniowe wakacje w terminie 4 – 12 kwietnia zaoszczędzimy 40 euro, bowiem o tyle mniej zapłacimy za 4-, 5- lub 6-dniowy skipass. Dolomiti Super Sun obowiązywać będzie od 14 marca 2015 do końca sezonu, a w ramach oferty jeden dzień pobytu oraz jeden dzień jazdy na nartach otrzymamy gratis, co oznacza, że za 7-dniowe wakacje zapłacimy jak za 6-dniowe, a 6-dniowy karnet zakupimy w cenie 5-dniowego. W tym samym terminie obowiązywać będzie również oferta przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach, czyli Dolomiti Super Kids. To świetna propozycja dla rodziców planujących narciarskie wakacje z dziećmi poniżej 8. roku (urodzonymi po 29.11.2002), bowiem – we wspomnianych terminie – ich pobyt, czyli zakwaterowanie i skipass, jest zupełnie bezpłatny!     

Wiosenne oferty pozwalające oszczędzić nieco domowy budżet to jednak nie jedyny argument, by końcem sezonu odwiedzić Trentino, bowiem przełom marca i kwietnia to we Włoszech wyjątkowo sprzyjający rodzinnym wakacjom okres. Dłuższe i cieplejsze dni, słońce oraz budząca się z zimowego letargu przyroda napawają świeżą energią, sprzyjają zimowym spacerom i zabawom na śniegu. Co więcej, czując w powietrzu zapach wiosny, można pokusić się o zamianę nart na rower! Alpe Cimbra w stacji Folgaria Lavarone jest jednym z pierwszych włoskich ośrodków oferujących wycieczki z przewodnikiem na fat bike’ach, czyli rowerach o grubych, mocno bieżnikowanych oponach, które nadają się do jazdy po śniegu. Sprzęt –rower i kask – wypożyczymy w Service Bike Park Lavarone; umówimy się tu również z przewodnikiem i zaplanujemy trasę dopasowaną do własnych możliwości i umiejętności. Wypożyczenie roweru i kasku na cały dzień kosztuje 30 euro, za pół dnia zapłacimy o 10 euro mniej. Koszt przewodnika obliczany jest w zależności od liczby uczestników przejażdżki.

 Bez względu, czy preferujecie wypoczynek dostarczający dreszczu emocji, czy jesteście amatorami romantycznych spacerów w białej scenerii Dolomitów, schyłek zimy w Trentino z pewnością Was nie rozczaruje, a z wakacji – prócz wiosennej opalenizny – przywieziecie fantastyczne wspomnienia i mnóstwo dobrej energii.