Czy w podróż można wyruszyć z dzieckiem w każdym wieku? Jakie czekają na nas przygody? Jakie zagrożenia? Doświadczeni globtroterzy opowiedzą o swoich podróżach z dziećmi i udzielą wielu cennych porad. Wyruszymy do Gruzji, Szwecji, Norwegii, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


W sobotę, 7 maja warszawskie kino Luna i autorska grupa IN MUNDO zapraszają na specjalną edycję slajdów o podróżowaniu z dziećmi. Będzie to wydarzenie skierowane do aktywnych rodzin mające na celu przybliżyć widzom odległe zakątki świata oraz zainspirować do wspólnych podróży. Cykl rozpocznie pokaz dla dzieci pt.: „Afryka – śladami Stasia i Nel”. Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustynie i w puszczy”. Podczas podróży czeka na nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd pociągiem przez pustynię Nubijską, przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża oraz pełne dzikich zwierząt safari. Spotkanie zainauguruje cykliczne pokazy dla dzieci w kinie Luna (od października, dwa razy w miesiącu, w soboty o godz. 11.00). Podczas slajdów podróżniczych dzieci poznają najdalsze zakątki świata. Zdjęciom i opowieściom podróżnika będzie towarzyszyć muzyka etniczna i prezentacja przedmiotów przywiezionych z podróży.  


O godzinie 12.00 rozpoczną się pokazy o podróżowaniu z dziećmi. Anna i Marcin Szymczakowie z pięcioletnią Igą zabiorą nas w podróż na słoneczne Zakaukazie. Będziemy wędrować po zielonych dolinach Tuszetii i śnieżnych graniach Swanetii, odwiedzimy czarnomorski kurort Batumi oraz słynącą z produkcji wina Kachetię. Na każdym kroku będziemy spotykać się z ogromną gościnnością zwykłych Gruzinów. Z Małgorzatą i Marcinem Złomskimi oraz ich czteroletnią córką Zosią i dwuletnim synkiem Leonem przeżyjemy niezwykłą przygodę w krainie trolli, skrzatów i gnomów. Norwegia i Szwecja zachwycą nas ostatnimi dziewiczymi terenami w Europie. Znajdziemy tu słynne fiordy, największe na kontynencie lodowce, bezkresne płaskowyże, surową tundrę, potężne wodospady, rwące, górskie rzeki. Na koniec odkryjemy magiczną Arabię. W Omanie dotrzemy na piaszczyste wydmy i klifowe wybrzeża. Odwiedzimy barwne bazary, gdzie handlują tradycyjnie ubrani Omańczycy oraz miasta o niespotykanej architekturze. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich odkryjemy zupełnie inny świat – tętniące życiem nowoczesne metropolie, wielokulturową społeczność oraz piękne meczety. Zapraszamy na podróż po oazie tradycji i dynamicznej nowoczesności.


Dodatkowe atrakcje we foyer kina: goście specjalni, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, stoisko z literaturą dziecięcą i podróżniczą


Szczegółowy program: Slajdypodroznicze.pl/podroze-z-dziecmi


Kiedy: 7 maja (sobota) w godz. 11.00 – 16.00

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Organizatorzy: grupa autorów In Mundo i Kino Luna

Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, Wazji.pl, Etnosystem.pl, Pojechana.pl, Malypodroznik.pl, Dzieckowpodrozy.pl

Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus, Cybex, Portal wakacjezdzieckiem.pl

Pełny program i bilety (normalny 16 PLN, ulgowy 12 PLN, karnet 40 PLN):www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na naszym profilu na FB (www.facebook.com/Slajdypodroznicze)

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

 

PROGRAM:

7 maja (sobota)

godz. 11.00 Afryka – śladami Stasia i Nel, więcej…  (Małgorzata i Marcin Złomscy)

godz. 12.00 Gruzja – na bezdrożach Kaukazu, więcej…  (Anna i Marcin Szymczakowie)

godz. 13.30 Norwegia i Szwecja – w krainie trolli, skrzatów i gnomów, więcej…  (Małgorzata i Marcin Złomscy)

godz. 15.00 Magiczna Arabia. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman, więcej…  (Anna i Marcin Szymczakowie)