W sierpniu tego roku na terenie Śląska odbędzie się niezwykłe wydarzenie, podczas którego ulicami 5 miast tego województwa przejedzie ponad 150 zabytkowych samochodów, których na co dzień nie sposób spotkać na drogach. Mowa tu o 2 Śląskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych Old Timers Garage – wydarzeniu, które w zeszłym roku otrzymało tytuł Wydarzenia roku 2013 w woj. Śląskim wg. Dziennika Zachodniego i o którym mówiło się jeszcze długo po jego zakończeniu.

Podczas tegorocznej edycji samochody z duszą i ich właściciele odwiedzą Katowicki Teatr & Klub Muzyczny Old Timers Garage, Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie, Browar Obywatelski w Tychach, Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach oraz należące do Parku Śląskiego Wesołe Miasteczko w Chorzowie, pokonując jednocześnie trasę liczącą około 100 km. Na każdym z etapów odbywać się będą prezentacje samochodów oraz przygotowane specjalnie na tę okazję atrakcje takie, jak pokaz mappingu 3D na znanym z filmu „Powrót do Przyszłości” DeLoreanie DMC-12, pokaz Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak, koncerty, konkursy i wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych Old Timers Garage jest największym w Polsce przedsięwzięciem w tej formule i dzięki niezwykle rozbudowanemu programowi przyciąga właścicieli zabytkowych automobili z całej Europy. Wśród zgłoszonych pojazdów już na tym etapie odnajdziemy legendy światowej motoryzacji, istne perełki i białe kruki takie, jak np. DeLorean DMC12 – kultowy wehikuł czasu z filmu „Powrót do przyszłości”, ZiŁ 111-D – jedna z 11 wyprodukowanych radziecka limuzyna, która w swojej karierze woziła m.in. Jana Pawła II i Fiedela Castro, Mercedes 540K Special Roadster – jeden z kilku na świecie, prawdopodobnie najdroższy Mercedes w historii marki, Ford T Speedster z 1914 roku – prawdopodobnie jedyny w Europie, kanadyjski, sportowy Bricklin SV-1 – samochód rodem z Broadwayu, a także unikatowy Fiat 126p zbudowany z 1-groszowych monet, to tylko część niezwykłych pojazdów, które będzie można oglądać podczas 2 Śląskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych Old Timers Garage. Zgłoszenia wciąż trwają, a lista zgłoszonych uczestników to w tym roku aż 150 automobili. Tegoroczna 2 edycja Śląskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych będzie początkiem kolejnej motoryzacyjnej przygody Old Timers Garage bowiem już w maju 2015 roku organizatorzy podejmą próbę okrążenia kuli ziemskiej zabytkowym samochodem marki Cadillac z 1955 roku.

Przedsięwzięcie ma charakter niekomercyjny, a celem całego wydarzenia jest chęć promocji Województwa Śląskiego słynącego z wysokorozwiniętej kultury industrialnej oraz chęć przybliżenia mieszkańcom województwa niezwykłego piękna klasycznej motoryzacji.
To także jedyna okazja by na własne oczy zobaczyć, a nawet dotknąć samochody, które dobrze znamy z filmów i opowieści – to jedyna okazja by wsiąść do prawdziwego DeLoreana DMC-12 i za jego pomocą na chwilę przenieść się do czasów, gdy drogi należały do jakże pięknych samochodów z duszą…

Organizatorem zlotu jest katowicki Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage pełniący również funkcję muzeum motoryzacji z ponad 30 egzemplarzami zabytkowych pojazdów.