Piątek, 23 stycznia, godz. 18:00, Czeskie Centrum, Al. Róż 16.
W Czeskim Centrum w Warszawie odbędzie się pierwszy etap VIII rocznika Międzynarodowego Konkursu Operowego im. Jakuba Pustiny.
Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, pierwszy etap odbędzie się równolegle w kilkunastu metropoliach świata, w Warszawie w najbliższy piątek, 23 stycznia. W polskiej części konkursu wezmą udział śpiewacy z wielu państw, poza Polską reprezentowane będą Pakistan, RPA, Chiny, Kongo, Korea Południowa i inne.
Po zakończeniu konkursu w budynku Czeskiego Centrum odbędzie sięo godzinie 18:00koncert arii operowych w wykonaniu Jakuba Pustiny z akompaniamentem Richarda Pohla.
W programie koncertu:
A. Dvořák: Cikánské melodie: Když mne stará matka
A. Dvořák: Cikánské melodie: Dejte klec jestřábu
R. Wagner: Die Walküre: aria Siegmunda
G. Verdi: Otello: aria Otella
S. Gastaldone: Musica Proibita
G. Rossini: La Danza
Traditionale: Cielito Lindo
O. Nedbal: Polská Krev: Blondýnky sladké
F. Lehár: Die lustige Witwe: aria Danila
Augustin Lara: Granada



