Łódź, 15 października 2014 – Stała kolekcja sztuki w andel’s Hotel Łódź została zebrana i opisana w książce „andel’s art book”. Liczy już blisko dwieście prac dwudziestu artystów i stale się powiększa. Sztuka w hotelu doczekała się także osobnej strony internetowej.

andel’s Hotel Łódź to hotel – galeria, w którym sztuka jest elementem wystroju wnętrz. Na ścianach pokoi, lobby i korytarzy prezentowane są obrazy, zdjęcia, murale, wideoinstalacje oraz grafiki współczesnych artystów. W lobby hotelu regularnie odbywają się wernisaże wystaw. W tym roku było ich już dziewięć. Podczas ostatniego wydarzenia w październiku, została zaprezentowana książka poświęcona stałej kolekcji hotelu.

andel’s art book
Książka ANDEL’S ART BOOK to przewodnik po ciekawej, a często poukrywanej w wielu miejscach, kolekcji hotelu. Zawiera opisy dorobku dwudziestu artystów oraz zdjęcia ich prac wykonane we wnętrzach, w miejscach, gdzie obecnie się znajdują. Oryginalny layout to dzieło graficzki Anny Nałęckiej, autorki projektów wielu publikacji prezentujących dzieła artystów. W książce znajdziemy wywiad z Aleksandrem Jurkowitschem – pomysłodawcą, inicjatorem i fundatorem kolekcji, tekst autorstwa krytyka sztuki Marcina Krasnego zgłębiający możliwe sposoby odczytania sensów zawartych w prezentowanych realizacjach, opowieść o architekturze hotelu napisaną przez jej autora, Wojciecha Popławskiego (OP ARCHITEKTEN) oraz słowo wstępne Lucyny Sosnowskiej, kuratorki kolekcji.

Kolekcja andel’s Hotel Łódź
Tworzenie kolekcji sztuki rozpoczęło się jeszcze na etapie budowy design hotelu, który mieści się w zrewitalizowanej fabryce Izraela Poznańskiego na terenie łódzkiego centrum Manufaktura. Znajdujące się wewnątrz wideoinstalacje oraz murale powstały przed oficjalnym otwarciem. Regularne wystawy zbiorowe i indywidualne odbywają się w hotelu od 2011 roku, w trzech cykach: ANDEL’S QUARTER, ANDEL’S PHOTO i ANDEL’S PRESENTS. Prezentują prace utalentowanych młodych twórców i pomagają wzbogacać stałą kolekcję sztuki współczesnej, która liczy już blisko dwieście prac.

Aktualnie, w ramach stałej ekspozycji andel’s Hotel Łódź, można obejrzeć prace takich artystów jak: Filip Berendt, Małgorzata Borek, Leszek Bartkiewicz, Buczkowska&Dzienis, Mikołaj Długosz, Grzegorz Drozd, Dobrawa Borkała, Maurycy Gomulicki, Gregor Eldarb, Magda Hueckel, Maciej Kurak, Dominik Lejman, Joanna Małecka, Rafał Milach, Tomasz Partyka, Iwo Rutkiewicz, Ula Tarasiewicz, Zuzana Lazarova, Klaus Richter, Mariusz Waras (m-city).

Więcej o projekcie andel’s art można znaleźć na stronie: www.andelsart.com

andel’s Hotel Łódź
andel’s Hotel Łódź to pierwszy czterogwiazdkowy design hotel w Łodzi oferujący 278 pokoi i apartamentów. Mieści się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego, na terenie kompleksu Manufaktura. Hotel stanowi wyjątkowe połączenie historycznego budynku z nowoczesną architekturą i niepowtarzalną stylistyką, dzięki czemu był wielokrotnie nagradzany za design i charakter. andel’s Hotel Łódź posiada największe w regionie centrum konferencyjne z 7 salami konferencyjnymi o powierzchni 1 300 m² oraz Salą Balową dla 800 osób. www.vi-hotels.com/andels-lodz

Vienna International Hotelmanagement AG
Założona w 1989 roku grupa hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG prowadzi i rozwija na podstawie umów o zarządzanie łącznie 38 hoteli i kurortów pierwszej klasy oraz 2 projektem hotelowym. Portfolio składa się z hoteli miejskich, kurortów, hoteli uzdrowiskowych i kongresowych. Obiekty znajdują się w dziesięć państwach europejskich: Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Francji, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Białoruś i Rosji. Oprócz międzynarodowych hoteli wypoczynkowych w takich miejscowościach, jak np. Disneyland® Paris, Salzburg, Karlowe Wary, Opatija i Loipersdorf, grupa skupia się także na centrach biznesowych, takich jak Salzburg, Monachium, Berlin, Paryż, Praga, Kraków, Łódź, Bukareszt i Jekaterynburg. Dalsze informacje prasowe oraz zdjęcia: www.vi-hotels.com/centrum-prasowe
Dołącz do toczącej się wymiany opinii nt. VI Hotels & Resorts i sprawdź nowości: polub nasz profil na Facebooku (facebook.com/vihotels) i śledź nas na Twitterze (@vi_hotels) i Google+ (google.com/+vihotels).