W dniach 24 września – 3 października 2014 będzie realizowany wspólny projekt miast: Stambuł i Kielce zatytułowany „Barwy kultur”.

Wezmą w nim udział dwie szkoły o profilu artystycznym z obu zaprzyjaźnionych miejscowości. Ze strony polskiej  uczestniczyć będzie 12 uczniów i 3 nauczycieli, zaś ze strony tureckiej – 12 uczniów i 2 nauczycieli. W ramach podjętych działań dzieci wykonają prace malarskie w plenerze, fotografie oraz zapoznają się z tradycyjnymi polskimi i tureckimi technikami dekoracyjnymi. Będą mogli w swoich pracach zastosować  technikę złocenia, którą wykorzystuje się między innymi przy produkcji luster i szkatułek.    

Projekt zakończy wystawa w stambulskim Liceum Sztuk Pięknych i Sportu im. Avniego Akyol gospodarza projektu zorganizowana w dniu 3 października 2014 roku. Wernisaż i wystawa zaplanowana jako zwieńczenie projektu, będzie otwarta dla publiczności. Organizatorzy zapraszają do zwiedzenia tej ekspozycji. Projekt realizowany jest w ramach obchodów 600 -lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją.

Źródło:http://turkiye.culture.pl/tr/event/kulturun-renkleri-polonya-ve-turkiyeden-24-ogrenciyi-bulusturuyor