Warszawa, 15 października 2014 r. — Hilton Worldwide poinformowało o wprowadzeniu nowej marki hoteli: Canopy by Hilton. Znajdą się w niej obiekty z kategorii „lifestyle”, których koncepcję dostosowano do wymagań osób podróżujących zarówno służbowo, jak i w ramach wolnego czasu.

Założenia marki Canopy by Hilton przedstawił Christopher J. Nassetta, prezes i dyrektor generalny Hilton Worldwide. Jego wystąpieniu na odbywającej się w Orlando na Florydzie konferencji Hilton Worldwide Global Partnership przysłuchiwało się blisko 1900 właścicieli obiektów i deweloperów.

— Rynek niecierpliwie wyczekuje debiutu marki Canopy by Hilton, która dzięki zakrojonym na szeroką skalę badaniom wyróżnia się  innowacyjnym podejściem  do takich kwestii jak gościnność i wrażenia gości — powiedział Nassetta. — Za szansę uznaliśmy nie tylko wprowadzenie nowej marki, umożliwiającej nam działalność w kategorii „lifestyle”, lecz także stworzenie nowej jakości w tym segmencie. Chcemy, by nasze hotele były dostępne dla szerszego kręgu podróżujących. W tym celu za niezbędne uznaliśmy ograniczenie roli kosztownego wystroju i skupienie się na idealnym zaspokojeniu potrzeb naszych gości, którzy od hotelu oczekują komfortu, możliwości wypoczynku, a także dodatkowych udogodnień.

Canopy by Hilton stanowi przykład nowej koncepcji hotelu, która charakteryzuje się wysokim potencjałem wzrostu,, przejrzystą ofertą dla gościa oraz trwałym modelem biznesowym. Zdefiniowana przez Hilton Worldwide grupa docelowa gości takich hoteli jest oparta na preferencjach i potrzebach, a nie tylko na profilu demograficznym. „Wprowadziliśmy markę, która koncentruje się na mentalności podróżujących dziś ludzi i zapewnieniu pozytywnych wrażeń z pobytu”, mówi John T.A. Vanderslice, dyrektor ds. marek luksusowych i lifestyle’owych w Hilton Worldwide. „Canopy to w założeniu nowy hotel o starannie wybranej lokalizacji, który pozwala zregenerować się, zapewnia prostą, adaptowaną do potrzeb gości ofertę, a także komfortowo urządzoną przestrzeń. To miejsce, w którym goście mogą poczuć się lepiej”.

W wyniku przeprowadzonych przez Hilton Worldwide, zakrojonych na szeroką skalę badań i analiz, każdy składnik oferty Canopy by Hilton został zoptymalizowany i zaakceptowany zarówno przez gości, jak i właścicieli. Poza zapewnieniem pozytywnych wrażeń z pobytu, hotel Canopy musi się wyróżniać czterema fundamentalnymi cechami:
•    Doskonałe sąsiedztwo. Canopy by Hilton stawia na wykorzystanie lokalnych atutów: wzornictwa, kuchni, napojów, sztuki, doświadczeń i zwyczajów. W rezultacie każdy hotel Canopy będzie inny niż pozostałe — bo dokładnie tego oczekują ich goście.
•    Komfort i design. Nasz design zawsze skupia się wokół jednostki. Energia doskonałego sąsiedztwa hotelu jest odczuwalna wewnątrz otwartego, przyjaznego lobby. Ustępuje tylko miejsca ciepłemu, atrakcyjnemu i komfortowemu wnętrzu pokoju.
•    Dodatkowe udogodnienia. Wiemy, że nasi goście pragną otrzymać w standardzie różne dodatki i niespodzianki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, oferujemy im podstawowy pakiet Wi-Fi, śniadanie oparte na wyrobach miejscowych producentów oraz lokalny prezent na powitanie, jak również wieczorne degustacje miejscowego piwa, wina lub mocniejszych alkoholi*.
•    Kultura „positively yours”. Nasza kultura obsługi wyraża się słowami „positively yours” i polega na kompleksowej obsłudze gościa na najwyższym poziomie.

— Potrzeby i preferencje podróżujących dziś osób nieustannie się zmieniają — mówi Jim Holthouser, wiceprezes wykonawczy ds. marek globalnych Hilton Worldwide. — Marka Canopy by Hilton tworzy dla takich osób nową wartość w segmencie „lifestyle”. Wartość ta przejawia się w większych możliwościach wyboru i kontroli, takich jak otwieranie pokoju „kluczem” przesłanym na urządzenie mobilne czy dodatki-niespodzianki podczas każdego pobytu.

Hotele Canopy by Hilton powstaną w nowych i przekształcanych obiektach. Będą zlokalizowane w kluczowych częściach miast na całym świecie. Przewiduje się, że pierwsze otwarcia nastąpią w 2015 roku. Dotychczas podpisano 11 listów intencyjnych w sprawie następujących hoteli Canopy by Hilton:
•    Canopy Portland | Pearl District
•    Canopy London | Lokazacja zostanie podana w późniejszym terminie
•    Canopy Miami | Brickell
•    Canopy Washington, D.C. | Bethesda North
•    Canopy San Diego | Gaslamp
•    Canopy Nashville | Śródmieście
•    Canopy Savannah | Dzielnica historyczna
•    Canopy Indianapolis | Centrum miasta
•    Canopy Charlotte | Przedmieścia
•    Canopy Oklahoma City | Bricktown
•    Canopy Ithaca | The Commons

Duża wartość zawarta w marce Canopy i atrakcyjność platformy do prowadzenia działalności wzbudziły już zainteresowanie takich inwestorów jak The Buccini/Pollin Group, Keystone Corporation, Anish Hotel Group, Baywood Hotels Inc., North Point Hospitality Group, J Street Hospitality oraz Levine Properties. Jedną z pierwszych umów w sprawie stworzenia hotelu Canopy by Hilton podpisał Dave B. Pollin, współzałożyciel i prezes The Buccini/Pollin Group. Swoją decyzję skomentował w następujący sposób: „Podstawowym argumentem, by znaleźć się w gronie firm powołujących do życia pierwsze obiekty tej lifestyle’owej marki, były czołowa pozycja i sukcesy grupy Hilton w budowaniu swoich marek. W naszej ocenie pomysł i moment wprowadzenia marki Canopy by Hilton na rynek zostały wybrane prawidłowo, co wynika ze zmieniających się preferencji gości i większego popytu na lokalny koloryt. Canopy by Hilton otwiera przed nami nowe możliwości konkurencji.”

Hotele Canopy by Hilton będą uczestniczyć w premiowanym programie lojalnościowym Hilton HHonors, w ramach którego goście mogą gromadzić punkty i wymieniać je na darmowe noclegi, wysokiej jakości produkty-nagrody oraz niezapomniane wrażenia. W przypadku spełnienia odpowiednich warunków, członkowie o statusie HHonors Diamond i Gold otrzymają także dodatkowe punkty premiowe HHonors oraz pokoje o podwyższonym standardzie.

Marka Canopy by Hilton jest obecna w serwisach Facebook, Twitter i Instagram, na których zamieszczane są relacje na żywo z ceremonii otwarcia nowych obiektów, jak również wywiady z kierownictwem Hilton Worldwide i przyszłymi właścicielami obiektów. Hasztag #PositivelyYours pozwala lepiej poczuć atmosferę komfortowego podróżowania, jak również odkryć wyjątkowy design naszych obiektów. Więcej informacji o Canopy można znaleźć na www.canopybyhilton.com.

*Zasady oferowania alkoholu określa prawo krajowe i lokalne. Z oferty mogą korzystać tylko osoby, które przekroczyły wymagany prawnie wiek.

 

###

 

Informacja o Canopy by Hilton
Canopy by Hilton to nowa marka hoteli o starannie wybranej lokalizacji, które pozwalają nabrać sił, zapewniają prostą, adaptowaną do potrzeb gości ofertę, a także komfortowo urządzoną przestrzeń. Hotele te są pomyślane jako miejsce, w którym goście mogą poczuć się lepiej. Każdy stanowi naturalne rozszerzenie najbliższego otoczenia — z lokalnym wystrojem, kuchnią i napojami. Wyróżnia się ponadto świeżością spojrzenia na takie aspekty, jak gościnność i wrażenia gości. Canopy by Hilton to lifestyle’owa marka w ofercie Hilton Worldwide. Więcej informacji na www.canopybyhilton.com.

O Hilton Worldwide
Hilton Worldwide (NYSE:HLT) jest jedną z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych, obejmującą luksusowe i średniej klasy hotele oraz apartamenty tzw. przedłużonego pobytu (extended-stay). Od 94 lat, Hilton Worldwide oferuje podróżującym najlepsze warunki zakwaterowania i obsługę. Sieć firmy składa się z ponad 4100 hoteli oferujących 685 tys. pokoi, zlokalizowanych w 92 krajach. W jej skład wchodzą takie znane marki jak: Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Firma prowadzi także światowej klasy program lojalnościowy Hilton HHonors®.