Przygoda z freeridem i zawodami CGC Jasna Adrenalin trwa na Chopoku nieprzerwanie od 2002 roku. Z każdym rokiem rośnie  skala, prestiż, wielkość zawodów.

„Z roku na roku przyjeżdżają coraz lepsi zawodnicy, którzy przechodzą ostrą kwalifikację. A Ci którzy stają na szczycie zony freeridowej  próbują swoich sił na północnej lub południowej stronie Chopoka gwarantują coraz ciekawsze triki i imponujący styl jazdy. W tym roku między 27 lutym a 2 marca  elita narciarzy i snowboardzistów będzie walczyć w prestiżowych czterogwiazdkowych zawodach CGC JASNÁ ADRENALIN, które stanowią cykl zawodów w ramach   Freeride World Qualifier  – mówi Matej Hulej  – dyrektor ośrodka narciarskiego JASNA pod Chopokiem.   
Terenem zawodów będzie Zona nr 3 – Chopok – Lukova Dolina położona niedaleko górnej stacji kolejki FUNITEL.  Według specjalistów jest to średniej trudności trasa o skali nachylenia w przybliżeniu między 31 a 36 stopni. Publiczność będzie mogła śledzić zawodników z Zony nr 4 – Vyhliadka-Konsky Grun na którą można się dostać bezpośrednio od północy z FUNITELA lub z południowej strony  wyjeżdżając gondolą na 2002 m.n.p.m. Nazywany przez Słowaków „Meterologiczny żleb” jest jedną z ciekawszych tras, gdzie różnica wysokości sięga 330 metrów. Żleb jest przejezdny od drugiej połowy stycznia, więc warunki na nim są dobre.  Trasa w dół prowadzi przez Pekna Vyhladkę, gdzie po zjeździe należy się lekko wspiąć a następnie trawersem zjechać czerwoną trasą aż do Zahradek, a tutaj można odpocząć po kilkukilometrowym sprincie w dół w apres ski barze czy udać się wioski freeridowej na Biela Put.
Baza zawodów w tym roku będzie znajdować się w Hotelu Ostredok, gdzie już od 26 trwać będą spotkania i rozmowy z freeriderami z całego świata. W piątek 27 lutego o godz. 20.00 odbędzie się pokaz  filmu „Shadow of Winter”  (https://www.youtube.com/watch?v=0zrB1Opfavw) a gościem specjalnym projekcji będzie sama Evelina Nilsson.
Sobota 28 lutego jest pierwszym oficjalnym dniem zawodów. W tym dniu odbędzie się jeżeli pogoda pozwoli również ceremonia wręczenia nagród i wieczorne after party. Niedziela i poniedziałek są dniami rezerwowymi na wypadek złej pogody w sobotę. Przez cały weekend obok restauracji i klub Happy End będzie otwarte miasteczko freeridowe  z prezentacją sprzętu oraz  możliwością testowania najnowszych kolekcji freeridowych a także możliwość zabawy i uczestniczenia w dedykowanych zawodach na skifoxach, snowbikach i innych niestandardowych urządzeniach.
Do zawodów zostało zakwalifikowanych 80 zawodników z 15 krajów, takich jak: Czechy, Słowacja, Austria, Argentyna, Szwecja, Szwajcaria, Włochy, Finlandia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Rosja, USA, Nowa Zelandia. W kategorii SKI wystąpi 33 mężczyzn i 16 kobiet. W zawodach SNOW będzie to odpowiednio 20 mężczyzn i 11 kobiet.
Warto zobaczyć na żywo riderów, którzy walczą o udział w prestiżowych zawodach FWT.  My jako Polacy mamy szczególnie dobre wspomnienia z tych zwodów, dwójka naszych znakomitych zawodników wygrywała je w dawnych latach. Jako pierwszy uczynił to Michał Trzebunia, a dwa lat później w jego ślady poszła nasza znakomita „skicrosistka”, olimpijka z Sochi – Karolina Riemen- Żerebecka. Teraz czekamy na kolejne gwiazdy, które poszły by w ślady naszych asów.
Oficjalne zaproszenie na zawody zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=aeEkG_OkJdU&feature=youtu.be

Ośrodek Jasna Chopok to największy ośrodek narciarski w Europie Środkowej, który ma doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Kurort mieści się w Tatrach Niskich, tylko godzinę od polskiej granicy. Po północnej i południowej stronie Chopoka znajduje się ponad 46 km tras zjazdowych o różnych poziomach trudności, a także 29 kolejek i wyciągów. System naśnieżania o długości ponad 27 km zapewnia doskonałe warunki do jazdy przez co najmniej pięć miesięcy w roku. W ośrodku Jasna znajduje się 12  strefy freeride, snow park, zimowy park dziecięcy, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, lodowisko, liczne bary i restauracje oraz klub muzyczny. Do kompleksu należy także największy termalny park rozrywki w Europie Środkowej – Tatralandia z nową Tropical Paradise, gdzie lato panuje o każdej porze roku.
 Więcej informacji:

www.freeride.sk; www.jasna.sk;

http://freerideworldqualifier.com/