Po bardzo udanych inwestycjach hotelowych w Chorzowie i Inowrocławiu, sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej Immobile, otworzy kolejny obiekt w Gdańsku.

Nowy hotel wyróżniać się będzie największą powierzchnią konferencyjną w tym mieście, a jego lokalizacja będzie niezwykle atrakcyjna. Oferta obiektu skierowana będzie nie tylko do klienta biznesowego, lecz także do osób podróżujących w celach turystycznych. Tak prężny rozwój sieci Focus Hotels to wynik prowadzonej strategii rozwoju sieci, w oparciu o różne formy współpracy.

Sieć Focus Hotels planuje otwarcie drugiego już 3-gwiazdkowego hotelu w Gdańsku. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz i jest częścią rozległej inwestycji prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. W jej ramach powstanie nowoczesna Galeria Metropolia, która zaoferuje ponad 64 tysiące m2 przestrzeni handlowej, oraz powierzchnie biurowe liczące 6,5 tys. m2. Nowoczesny hotel, którego dzierżawcą będzie sieć Focus Hotels, to trzeci element tej inwestycji i będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii. Takie położenie nowego hotelu z pewnością przypadnie do gustu wielu gościom, tym bardziej że w 2015 roku ma zostać oddana do użytku Pomorska Kolej Metropolitalna, łącząca Gdańsk Wrzeszcz ze stacjami Gdańsk Port Lotniczy i Gdańsk Osowa/Rębiechowo. Strategiczne położenie nowego obiektu przy jednej z dwóch największych stacji kolejowych w Gdańsku, zapewni jego gościom łatwość poruszania się na terenie całego Trójmiasta.
– Zdecydowaliśmy się na prowadzenie drugiego hotelu w Gdańsku, gdyż widzimy tam ogromny potencjał rozwoju naszej marki. Obecnie aglomeracja trójmiejska jest jednym z większych centrów biznesowych w Polsce. Ta decyzja wpisuje się więc w konsekwentną realizację naszej strategii. Ponadto dobrze wiemy, że jest to region odwiedzany przez dużą liczbę turystów. Wierzymy, że obie te grupy klientów docenią to, co wyróżnia naszą markę na tle konkurencji, czyli bardzo korzystna relacja jakości do ceny. Jeśli budowany obiekt będzie cieszył się tak dużą popularnością jak nasz pierwszy hotel w Gdańsku, to będziemy mogli uznać tę inwestycję za kolejny sukces.  Otwarcie drugiego obiektu w Gdańsku planujemy na pierwszy kwartał 2016 roku – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.
Hotel będzie oferował 122 pokoje na 7 piętrach. Ponadto, goście będą mieli do dyspozycji aż 750 m2 nowoczesnej powierzchni konferencyjnej, która będzie największą w Gdańsku. Dzięki tak przestronnym wnętrzom i profesjonalnemu zapleczu gastronomicznemu, obiekt będzie doskonałym miejscem na zorganizowanie każdej imprezy, m.in.: targów, konferencji, wesela, balu, a nawet prezentacji nowych modeli samochodów osobowych.
Podobnie jak inne hotele sieci Focus, nowy obiekt będzie oferował szybki bezpłatny Internet Wi-Fi w całym budynku oraz darmowy dostęp do sauny i siłowni. Każdy pokój zostanie wyposażony w duże i wygodne łóżko, przestronną łazienkę, telewizor, biurko do pracy oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Ponadto, goście otrzymywać będą kawę i kanapkę na wynos gratis, tak jak ma to miejsce we wszystkich obiektach Sieci. Natomiast dzieci i młodzież do lat 18-stu, zakwaterowane w pokoju z rodzicami lub opiekunami, zgodnie ze standardem marki, będą nocować bezpłatnie.
– Staramy się zachęcać właścicieli istniejących już hoteli oraz inwestorów do współpracy, oferując im bardzo korzystne warunki w ramach umów dzierżawy, zarządzania czy też franczyzy. Zapewniamy

swoim Partnerom nie tylko know-how, ale wiele innych istotnych kwestii, takich jak choćby profesjonalne wsparcie techniczne. Widzimy, że kierunek strategii, który obraliśmy, pozwala nam na szybki rozwój marki. Nowo powstający hotel w Gdańsku jest kolejnym tego przykładem – dodaje Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

***

 

Focus Hotels S.A. to prężnie rozwijająca się sieć nowoczesnych hoteli biznesowych w Polsce. Obiekty należą do klasy ekonomicznej i charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług. Właścicielem spółki jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupa Kapitałowa Immobile S.A.
Aktualnie w skład sieci wchodzą obiekty hotelowe w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu. Jako miejskie hotele biznesowe prezentują nowy standard w swojej kategorii. Każdy z nich posiada zaplecze konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt użytkowy, saunę oraz siłownię. Wyróżnikiem sieci jest darmowe Wi-Fi na terenie całego obiektu, nieograniczony dostęp do sauny i siłowni, kawa i kanapka na drogę gratis oraz bezpłatny nocleg dla dzieci i młodzieży do lat 18 w pokoju z rodzicami.
www.focushotels.pl