1484 wycieczki egzotycznych w 75 kierunkach. W ofercie wypoczynek, wycieczki objazdowe i wyprawy. Ceny już od 2999 zł za osobę. Wśród kierunkowych przebojów  Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Sri Lanka, Meksyk i Kuba. Nowościami są RPA, Wietnam, Zanzibar i Oman. Stawiamy na jakość i komfort  także w aspekcie samej podróży. Na egzotyczne wakacje możemy i chcemy polecieć Dreamlinerem. Portal Qtravel.pl, nazywany turystycznym dr Google, prześwietlił dostarczoną na rynek ofertę egzotyczną na najbliższy sezon.

W aspekcie finansowym nie jest taniej, ale nie jest też drożej niż przed rokiem. To dobra informacja. Ciężka sytuacja na ryku organizatorów wyjazdów turystycznych przyzwyczaiła nas latem tego roku, że oferty u tzw. stabilnych touroperatorów skoczyły lekko do góry. W ofercie egzotycznej niemal tego nie widać. W dodatku kierunki, które kiedyś przekraczały magiczna granicę 5 tys. zł dziś dostaniemy nierzadko nawet za  3 tys. zł. Przykładem są Chiny, gdzie w tym roku na objazdową wycieczkę do Pekinu i najbliższych okolic polecieć możemy nawet za 2999 zł. Zjednoczone Emiraty Arabskie, a zwłaszcza Dubaj, kuszą ofertą wypoczynkową za 3450 zł od osoby, a do Gambii polecieć możemy za 3555 zł. – Oferta egzotyczna z roku na rok coraz bardziej zbliża się cenowo do turystyki popularnej. Średniej jakości oferta do Egiptu kosztuje często więcej niż 2,5 tys. zł.  Za 500-1000 zł więcej poznamy tymczasem urok świata w zupełnie innych, egzotycznych kolorach, smakach i zapachach – przekonujeMichał Laskowski, dyrektor sprzedaży w Qtravel.pl.

Oferta egzotyczna jest coraz bogatsza i sprzedażowo dzieli się na trzy zasadnicze grupy. Wyjazdy wypoczynkowe, wycieczki objazdowe (także wyjazdy łączone) i wyprawy. Te ostatnie, przeznaczone dla pasjonatów i odkrywców kosztują często ponad 10-12, a nawet  15 tys. zł. Tańsze, ale równie atrakcyjne  są wycieczki objazdowe. Średnia cena na najbliższy sezon to wydatek ponad 8,5 tys. zł. Należy przy tym pamiętać, że na wyższą cenę wpływ ma tu dodatkowy transport i częsta zmiana hoteli.

Zdecydowanie najtańsze są oferty wypoczynkowe, wybierane najczęściej przez rodziny. Średnia cena wśród tegorocznych propozycji  lekko przekracza 5,3 tys. zł. Jednak wśród 10 najpopularniejszych kierunków, do których podróżuje najwięcej Polaków,  jest ona znacznie niższa i wynosi trochę ponad 4,2 tys. zł.

Nie bez znaczenia dla ceny jest fakt, że kierunki egzotyczne leżą zdecydowanie dalej niż wyjazdy w letnich kierunkach popularnych i ich odległość oraz koszt lotu mają to niebagatelne znaczenie. A podróżować chcemy i szybciej i wygodniej. Z pewnością dlatego część touroperatorów włączyła do swoich propozycji wyloty Dreamlinerem  – To zupełnie inna jakość podróżowania. Wszystko jest inne mimo, że to wciąż tylko samolot. Inna przestrzeń, fotele, atmosfera, forma spędzenia czasu, obsługa, dostępne są VOD, gry, muzyka, eBooki. Najważniejsza jest jednak oszczędność czasu, bo samolot nie potrzebuje międzylądowań na tankowanie paliwa. Wszystko to sprawia, że sama podróż już jest egzotyczna i dla części klientów stanowi atrakcję samą w sobie – wylicza Laskowski.

Dreamlinerem polecimy w tym sezonie z co najmniej 5 touroperatorami do RPA, Chin, Wietnamu, Meksyku, na Kubę, do Wenezueli, Tajlandii, na Sri Lankę, Dominikanę i Zanzibar. W ubiegłym sezonie taką możliwość oferowało tylko 2 organizatorów.

Kierunkowo wciąż najchętniej latamy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do Tajlandii, na Sri Lankę, do Meksyku i na Kubę.To w miarę stała piątka, która cieszy się niesłabnącą sympatią kupujących. Wśród nowości w ofercie znajdziemy propozycje wyjazdów wypoczynkowych do RPA, Wietnamu, Zanzibaru i Omanu – Tak naprawdę ciężko dziś mówić o zupełnych nowościach, bo każdy z kierunków już kiedyś choć raz pojawił się w jakiejś odsłonie. Raz jako miejsce wypoczynkowe, raz jako kierunek w ofercie objazdowej, a raz jako miejsce doskonałe na wyprawy. Najciekawsze kierunki zyskują na zainteresowaniu, podbijają statystyki, a organizatorzy dostrzegając szanse na zwiększone zarobki pracują przy ofercie i np. zastępują drogie loty rejsowe tańszymi charterami obniżają w znaczący sposób ich końcowe ceny. Tak było także z tegorocznymi nowościami – wyjaśnia Laskowski.

Jeszcze inną propozycją są tzw. wyjazdy łączone. Wśród dostępnych w tym sezonie mamy oferty na Sri Lankę Malediwy,  ZEA Malediwy, ZEA Mauritius, Tajlandia Kambodża Wietnam Laos,  Chile Peru Boliwia, Argentyna Brazylia.  Część turystów wybiera swoje wyjazdy  spośród propozycji tematycznych. Egzotyka przyciąga młode pary w ramach podróży poślubnych, miłośników sportu i aktywności na wyższym poziomie (golf, nurkowanie, rafting, wspinaczki, turystyka wysokogórska) oraz miłośników luksusowej filozofii  i odmiany ciała i ducha w ramach bardzo bogatej oferty SPA&Wellness.  Na uwagę zasługują też oferty do Australii, Japonii i  USA, o które pyta coraz więcej polskich klientów.

Dodatkowo Qtravel.pl prowadzi sprzedaż oferty egzotycznej przygotowanej przez niemieckich touroperatorów z wylotami z niemieckich lotnisk. Samodzielny dojazd do Berlina, Frankfurtu czy Hamburga co prawda jest dla naszych rodaków małym utrudnieniem, ale zyskujemy wysoki standard oferty przygotowany pod wymagającego niemieckiego klienta, luksusowe i wysoko skategoryzowane sieciowe hotele oraz  dodatkową obsługę. O oferty należy pytać konsultantów telefonicznie lub e-mailowo.