Linie Emirates i organizatorzy Pucharu Anglii wynieśli piłkarskie emocje na nowy poziom, przedstawiając samolot Airbus A380 w barwach Emirates FA Cup. Specjalnie zaprojektowana kalkomania została zaprezentowana tuż przed meczami półfinałowymi Emirates FA Cup, które odbyły się 23 i 24 kwietnia.


Ozdobiony Airbus A380 wyruszył w swój dziewiczy lot EK001 na lotnisko Heathrow w Londynie. Został przywitany przez Davida Jamesa, piłkarską legendę reprezentacji Anglii i klubu Liverpool, który pozował z pucharem na tle samolotu.

 

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział – Jesteśmy niezmiernie dumni, że sponsorujemy FA Cup – najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie. Rola sponsora tytularnego Emirates FA Cup oraz wspieranie drużyny Arsenalu Londyn świadczą o naszym ogromnym zaangażowaniu, jeśli chodzi o Wielką Brytanię i piłkę nożną. A380 w barwach Emirates FA Cup umożliwi pokazanie kultowego pucharu grupom kibiców na całym świecie. Bardzo się cieszymy, że w ten niezwykły sposób możemy zbliżyć miłośników zarówno futbolu, jak i lotnictwa do ich pasji.

 

 

Russel James, dyrektor ds. marketingu FA, powiedział – Dzięki naszej współpracy z Emirates możemy docierać do jeszcze większej liczby fanów drużyn piłkarskich z Wielkiej Brytanii i całego świata. W związku ze zbliżającymi się finałami cieszymy się, że po całym świecie lata specjalnie oznakowany samolot A380 Emirates FA Cup, który pozwala nam dzielić się piłkarskimi emocjami z nowymi grupami odbiorców.

 

Samolot z kalkomanią Emirates FA Cup wróci do Dubaju (lot EK030), po czym wyruszy w dalszą podróż do Seulu, Madrytu, Paryża, i odwiedzi w sumie 37 kierunków obsługiwanych przez A380 Emirates na całym świecie.


Krótki film prezentujący proces nakładania kalkomanii na Airbusa A380 można obejrzeć tutaj