Trwają ferie zimowe, na które co roku z utęsknieniem czekają zarówno uczniowie, jak też ich rodzice. Aby ciekawie spędzić ten czas nie trzeba wcale wyjeżdżać w Tatry lub poza granice kraju. Wręcz przeciwnie – warto poszukać atrakcji blisko miejsca naszego zamieszkania.

W województwie świętokrzyskim są nią Baseny Mineralne w Solcu – Zdroju.
Ferie zimowe to czas, który chcemy spędzić wspólnie z rodziną, w miejscu przyjaznym zarówno nam, jak i naszym dzieciom. Dlatego szukamy lokalizacji, zapewniającej spokój i relaks, a jednocześnie nie zapominamy o młodszych, spragnionych atrakcji uczestnikach wyjazdu. W takiej sytuacji doskonałym wyborem jest Solec Zdrój – miejscowość, która pozwala na aktywne spędzenie urlopu i odpoczynek w zaciszu uzdrowiska.
Zimowe chwile relaksu
Solec-Zdrój to niewielkie i bardzo spokojne uzdrowisko, które przyciąga turystów  leczniczymi właściwościami klimatu, pięknem krajobrazu oraz naturalnymi zasobami wód mineralnych. Czynniki te wywierają korzystny wpływ na organizm człowieka, sprawiając, że wypoczynek w tym miejscu jest prawdziwym lekarstwem dla ciała i ducha. Przebywając tutaj warto skorzystać z kąpieli w leczniczej wodzie siarczkowej. Basen solankowo – siarczkowy znajdujący się w obiekcie Baseny Mineralne to gorący basen wypełniony silnie zmineralizowaną wodą o zawartości aktywnych związków siarki, które bardzo pozytywnie wpływają na naszą urodę i zdrowie. Na terenie Basenów Mineralnych znajduje się również Centrum Zdrowia, które oferuje szeroki wachlarz zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz relaksacyjnych.
Zimowa frajda na basenie
Baseny Mineralne to także miejsce, w którym mnóstwo atrakcji dla siebie znajdą najmłodsi goście. Dzieci mogą korzystać z dwóch zjeżdżalni typu kamikadze o długości 15 m na terenie basenu rekreacyjnego oraz miło spędzać czas w brodziku o powierzchni 28,75 m² i temperaturze wody 33 – 34°C. Maluchy odnajdą tutaj takie akcesoria do zabawy jak: zjeżdżalnia ,,Słonik’’, jeż wodny oraz maty do pływania, zabawki i przybory wypornościowe. Dla starszych jest  boisko do siatkówki i koszykówki wodnej czy bramki do piłki wodnej. Obiekt oferuje również naukę pływania pod okiem profesjonalnych trenerów. Po intensywnej zabawie rodzina może wybrać się do smacznej restauracji, zlokalizowanej na terenie obiektu.
Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/
Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, która zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r.). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem ,,Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2013 r.’’ Nagodzone w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Sposób na sukces’’ pod patronatem Prezydenta RP. Nagodzone Godłem ,,Nasze Dobre Świętokrzyskie – 2013’’
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl