Rodzinne eskapady, a w szczególności te realizowane zimą bywają zmorą rodziców. Znamy jednak kilka sposobów na to, by wspólny wyjazd był wolny od stresu, a czas spędzony z najbliższymi – udany.

W Polsce powstaje coraz więcej ośrodków narciarskich, doskonale dostosowanych do potrzeb rodzin – oferujących bogatą bazę noclegową, szkółki nastawione na najmłodszych narciarzy oraz moc atrakcji, dzięki którym twojemu dziecku nawet przez myśl nie przejdzie słowo „nuda”. Jednym z takich miejsc jest m.in. Zieleniec Ski Arena w Sudetach.

Zanim jednak wyruszymy do piwnicy po sprzęt, przypomnijmy sobie o czym warto pamiętać, wybierając się z rodziną w góry.

Zaplanuj wyjazd od A do Z

Już na etapie planowania urlopu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy spędzić wolny czas i jakie działania sprawią nam najwięcej radości. Odpowiedzi na te pytania pozwolą sprawniej podjąć decyzję dotyczącą lokalizacji i rodzaju obiektu noclegowego. Z pewnością w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na hotel lub pensjonat znajdujący się w bliskiej odległości wyciągów i stoków – tak, jak ma to miejsce w Zieleńcu – by w razie konieczności móc w każdej chwili wrócić do swojego pokoju. Nie bez znaczenia jest także oferta gastronomiczna zorganizowana wokół najważniejszych ośrodków. Jeszcze przed wyjazdem sprawdźmy, gdzie znajdują się najbliższe restauracje i jadłodajnie – jeżeli są usytuowane blisko wyciągów, mamy zielone światło na przyjazd – na hasło: „Mamo, frytki!”, które może paść przecież w najmniej spodziewanym momencie, będziemy doskonale przygotowani.

Aktywności dla wszystkich członków rodziny

Przy wyborze konkretnego kurortu kierujmy się różnorodnością atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Niech nasze dzieci również poczują się wyjątkowo!

Jeśli szukamy miejsca, w którym udogodnienia dla rodzin serwowane są na każdym kroku, koniecznie weźmy pod uwagę kompleks Zieleniec Ski Arena.
“Znajdziemy tutaj w sumie 21 km tras narciarskich, rozmaite trasy biegowe, a także największą ilość wyciągów w Polsce (trzy nowoczesne wyciągi krzesełkowe, jeden krzesełkowo-gondolowy, wyciągi talerzykowe oraz orczykowe). Dla najmłodszych przygotowano bogatą ofertę szkółek narciarskich oraz trzy wyciągi taśmowe Sun Kid ułatwiające stawianie pierwszych kroków na stoku. Dodatkowo niemal w każdym obiekcie noclegowym znajdują się specjalnie przystosowane kąciki dla najmłodszych, w których pod okiem opiekunów, dzieci mogą realizować swoje pasje oraz korzystać z oferowanych animacji” – mówi Grzegorz Głód, marketing manager Winterpol Sp. z o.o.

Zaraź swoje dziecko pasją!

Niech nauka i treningi kojarzą mu się z zabawą. Zadbaj o optymalnie najlepsze warunki do ćwiczeń, tak, by twoja pociecha czuła się bezpiecznie i komfortowo w nowej sytuacji.

Jeżeli po raz pierwszy wybieramy się z naszymi pociechami w góry, nie musimy od razu decydować się na zakup nart i niezbędnych akcesoriów. Zasięgnijmy najpierw opinii u fachowców, którzy pomogą dobrać dla dziecka odpowiedni sprzęt. Skorzystajmy w tym celu z dostępnych szkółek i wypożyczalni – znajdziemy tam nie tylko najwyższej jakości akcesoria, ale i będziemy mieli pewność, że sprzęt zostanie idealnie dopasowany do potrzeb i umiejętności naszego potomstwa. Jeśli nasze dzieci złapią bakcyla – zapobiegniemy w ten sposób zmianie sprzętu co sezon, gdy natomiast po kilku próbach stwierdzą, że to zajęcie nie dla nich – unikniemy zbędnego wydatku.

Atrakcje poza stokiem

Ferie w górach to nie tylko sporty zimowe. Możliwości kreatywnego spędzania wolnego czasu z całą rodziną jest o wiele więcej. Zieleniec stanowi doskonałą bazę wypadową do eksplorowania zakątków Dolnego Śląska. Wybierzcie się na wspólną wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, gdzie najmłodsi będą mogli nauczyć się sposobu na samodzielne pozyskiwanie papieru lub po prostu ubierzcie się ciepło i wyruszcie na szalone harce na śniegu: zorganizujcie bitwę na śnieżki, wyścigi saneczkarskie, czy konkurs na najśmieszniejszego bałwana.

Familijne wojaże to momenty, które pozostają długo w pamięci – utrwalone na zdjęciach pozwalają wracać wspomnieniami do wspólnie spędzonych, radosnych chwil. Zadbajmy zatem o to, by wspólne ferie dostarczyły nam mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Postawmy na sprawdzone i renomowane miejsca przyjazne zarówno dorosłym, jak i dzieciom.