Firma eNett uczestniczy w targach ITB Berlin 2014, gdzie prezentuje rozwiązania do obsługi płatności dla branży turystycznej, w tym coraz powszechniej stosowane wirtualne karty kredytowe

 

Singapur, 7 marca 2014 r. — Rośnie zainteresowanie wirtualnymi numerami rachunków (ang. Virtual Account Number, VAN), które usprawniają obsługę płatności w branży turystycznej. Biura podróży z Europy przodują we wdrażaniu tej nowej technologii.

 

eNett International to spółka joint venture firmy Travelport i globalny dostawca specjalistycznych rozwiązań do obsługi płatności dla branży turystycznej. Spółka weźmie udział w targach ITB Berlin 2014, jednej z największych imprez branżowych, które odbywają się w dniach 5–9 marca.

Anant Patel, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, powiedział, że firma eNett cieszy się z możliwości uczestnictwa w rynku rozwiązań dla branży turystycznej, którego wielkość rośnie z roku na rok. Tegoroczne targi ITB Berlin mogą przyciągnąć nawet 110 tys. specjalistów z branży turystycznej.

„Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość nawiązania współpracy z kolejnymi biurami podróży, aby pomóc im usprawnić obsługę płatności dzięki naszemu innowacyjnemu rozwiązaniu VAN” — powiedział Anant Patel.

Podczas konferencji e-volve ’14, zorganizowanej przez firmę Travelport w Monako w styczniu tego roku, przeprowadzono ankietę wśród sprzedawców detalicznych z branży turystycznej. 88% respondentów wiedziało, czym są wirtualne numery rachunków, z czego 75% deklarowało chęć ich wdrożenia w najbliższych 12 miesiącach.

„Dane te pokazują wzrost zainteresowania rozwiązaniami VAN firmy eNett” — powiedział Patel, powołując się na opublikowany w zeszłym roku raport firmy badawczej PhoCusWright pt. „Payments Unsettled Report”. W raporcie czytamy, że jednym z głównych powodów wdrażania wirtualnych numerów rachunków jest ich automatyczna integracja z globalnymi systemami dystrybucji (GDS).

„Nasza platforma obsługi płatności eNett bezproblemowo łączy dane dotyczące rezerwacji z unikalnymi numerami kart kredytowych MasterCard” — tłumaczy Patel. „Wyciągnęliśmy wnioski z przeprowadzonej ankiety i wdrożyliśmy rozwiązania VAN eNett w systemach komputerowych biur podróży współpracujących z firmą Travelport, co pozwoliło zautomatyzować przetwarzanie płatności i uprościć rozliczenia”.

W branży turystycznej ręczne przetwarzanie i rozliczanie płatności generuje koszty rzędu 1,5 mld USD rocznie. Wirtualne numery rachunków eNett pozwalają biurom podróży ze średnim obrotem na poziomie 25 mln USD znacznie zredukować ilość czasu przeznaczaną przez pracowników na uciążliwe i wymagające dużego nakładu pracy czynności.

Biura podróży chcące obniżyć koszty dzięki wirtualnym numerom rachunków eNett mogą liczyć na prowizje od transakcji, przy których użyto takiego rachunku do uregulowania należności względem dostawcy.