Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Katarzyna Bonda, Novika oraz Kasia Stoparczyk twarzami festiwalu Kino Dzieci. Zachęcają do rodzinnych filmowych przygód.

Adam Woronowicz przyznaje, że uwielbia moment, gdy zaczyna się film i jego dzieci totalnie wchodzą w ekranowy świat. „Zapominają o wszystkich potrzebach, zachciankach. Siedzą z otwar-tymi buziami i to, co dzieje się dookoła nie ma znaczenia” – mówi aktor. Maja Ostaszewska ogląda filmy ze swoimi dziećmi: Frankiem i Janką. Wspólne przeżywanie kina to dla niej rodzinna tradycja. „Jako 10-latka poszłam z ojcem na „Ghandiego” Richarda Attenborough. To do dziś jedno z moich najważniejszych filmowych doświadczeń”. Novika zdradza, że w dzieciństwie była fanką serialu „Siedem życzeń”, fascynował ją golarz Filip z „Akademii Pana Kleksa”. „Lubiłam filmy, których bohaterowie odkrywali jakąś tajemnicę” – dodaje wokalistka. Kasia Stoparczyk, dziś dziennikarka radiowej Trójki, chciała być jak Pippi Langstrumpf. A Katarzyna Bonda, autorka kryminałów, uwielbiała Gargamela i inne czarne charaktery. „Jestem przeciwna wycinaniu z historii dla dzieci negatywnych postaci. Dzięki nim mali widzowie oswajają się z rzeczywistością, uczą się odróżniać dobro do zła. Widzą, że na świecie żyją nie tylko jednorożce i lalki Barbie. Wilk też jest potrzebny. Dzięki niemu dziecko może zobaczyć, że Czerwony Kapturek był po prostu naiwny i zamiast zbierać kwiatki w lesie powinien słuchać się mamy” – mówi pisarka.
Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Katarzyna Bonda, Novika oraz Kasia Stoparczyk wspierają festiwal Kino Dzieci oraz towarzyszącą mu kampanię „Dzieciaki na horyzoncie” zainicjowaną przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Opowiadają o swoich filmowych dziecięcych fascynacjach i o tym, jak dziś przeżywają kino ze swoimi dziećmi.
Chcesz wiedzieć, kto z nich w dzieciństwie czuł się jak E.T. i dlaczego Adam Woronowicz nie mógł być Adasiem Niezgódką?

Zobacz spoty towarzyszące festiwalowi Kino Dzieci.
http://www.youtube.com/watch?v=30qx2iOnzYs
http://www.youtube.com/watch?v=jioQZ7QlwYw
http://www.youtube.com/watch?v=3i4wwwbsI_c
http://www.youtube.com/watch?v=PLIi55-wAc4