Muzycy – Łukasz Lach, Bodek Pezda, Sławomir Lenart – rozpoczęli zdjęcia do teledysku promującego singlowy utwór „Lisbon” z najnowszej płyty „Missing Link” grupy Heart & Soul. Teledysk powstaje dzięki współpracy z Turismo de Portugal i Turismo de Lisboa.


Singlowy utwór, z zapowiadanej na kwiecień 2016 roku płyty Heart & Soul, nosi tytuł „Lisbon”. Tekst piosenki inspirowany jest emocjonalną pieśnią fado, charakterystyczną dla Portugalii, która tradycyjnie opowiada o tęsknocie za utraconą miłością, bólu rozstania i przeznaczeniu. Natomiast muzyka powstała z międzypokoleniowego zderzenia fascynacji doświadczonych producentów i młodych wokalistów stanowiących trzon H&S. Ilustracja wizualna, w reżyserii Mariusza Paleja, powstanie w stolicy Portugalii na przełomie marca i kwietnia 2016 r.

 

– Lizbona to miasto o niepowtarzalnej atmosferze. Urzeka uliczkami i dźwiękami Alfamy, imponuje śladami historii, a jednocześnie tętni życiem na Rua Augusta i zaskakuje nowoczesnością w Parque das Nações. Piosenka „Lisbon” odzwierciedla tę różnorodność, oddając jednocześnie hołd fado, dlatego postanowiliśmy wesprzeć zespół Heart & Soul w realizacji ich wizji artystycznej dotyczącej teledysku” – powiedziała Ewa Waligórska, przedstawicielka Turismo de Portugal w Polsce.

 

Autorem scenariusza i reżyserem klipu jest Mariusz Palej, który w swoim dorobku ma szereg realizacji filmowych i teledyskowych. Zdjęcia z udziałem wykonawców rozpoczynają się 29 marca i potrwają do 2 kwietnia 2016 r.


Utwór „Lisbon” (muzyka: Bodek Pezda, Sławomir Leniart, Łukasz Lach, słowa: Łukasz Lach), link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=BA6NTv_jrg8


Więcej informacji na Facebook: https://www.facebook.com/HeartAndSoulOfficial


Więcej informacjina temat Portugalii można znaleźćna: www.visitportugal.com.