Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu? Tylko na szlaku Single Track w Świeradowie Zdroju, podczas wizyty w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort! Bez względu na poziom umiejętności czy preferowany typ roweru każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ponad 80 kilometrów unikalnych szlaków rowerowych o różnych poziomach trudności oraz specjalne pakiety dla miłośników dwóch kółek zapewnią doskonałą zabawę zarówno prawdziwym pasjonatom, jak i całej rodzinie.

Trasy rowerowe położone w okolicy Cottonina Villa & Mineral SPA Resort są stworzone dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Zachwycają naturalnym pięknem przyrody  i widokami zapierającymi dech w piersiach. Są przystosowane zarówno dla osób lubiących rowerowe szaleństwa, jak i dla tych preferujących rekreacyjne wyprawy rodzinne. Tak rozbudowane ścieżki Single Track są unikatową na skalę europejską inicjatywą dla rowerzystów. Zostały nagrodzone tytułem jednej z siedmiu najlepszych destynacji MTB na świecie w 2011 roku, a także nagrodą w konkursie Polska Pięknieje: 7 Cudów Polski w kategorii „Turystyka transgraniczna i międzynarodowa”. Stworzone z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań terenu i z poszanowaniem okolicznej przyrody trasy rowerowe zapewnią niezapomniane wrażenia całej rodzinie:  od zielonych tras, przeznaczonych dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę rowerową, przez malowniczo położone niebieskie trasy widokowe, po najtrudniejsze – czarne, które są polecane dla osób pewnie czujących się na rowerze i nie bojących się fizycznie wymagającej, energicznej i technicznej  jazdy. Trasy są położone częściowo w Polsce, a częściowo w Czechach.
„Single Track jest bez wątpienia jedną z atrakcji, które należy zobaczyć podczas pobytu w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort. Miłośnicy adrenaliny znajdą tu trudniejsze szlaki, a rodziny i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem mogą wybrać szerokie trasy z zapierającymi dech w piersiach widokami. Oferta Bike Friendly w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort została przygotowana specjalnie dla miłośników dwóch kółek i z pewnością zapewni doskonałą zabawę całej rodzinie” – powiedziała Marta Fiedorowicz, Dyrektor Generalny Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.
Cottonina Villa & Mineral SPA Resort jest hotelem Bike Friendly, oferującym darmową profesjonalną przechowalnię rowerów, kompleksową informację wraz z mapą dla osób korzystających z tras ,  dostęp do miejsc, w których można umyć rower oraz wypożyczalnię rowerów. W obiekcie istnieje także możliwość zamówienia posiłków skomponowanych specjalnie dla rowerzystów.  Pakiet Bike Friendly zapewnia dostęp do wszystkich atrakcji Cottonina Villa & Mineral SPA Resort (w tym codzienny dostęp do strefy wellness) oraz dwa zabiegi SPA dedykowane miłośnikom dwóch kółek.

 
Cottonina Villa & Mineral SPA Resort to wyjątkowy obiekt znajdujący się w sercu Gór Izerskich, zlokalizowany w uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój. To idealne miejsce dla osób, które pragną odnowić swoje siły witalne przez połączenie pielęgnacyjnych zabiegów SPA z aktywnym wypoczynkiem w górach. Cottonina Villa & Mineral SPA Resort to niezwykły kompleks, w którym wciąż żywa jest historia dawnej fabryki bawełny. Odresturowane budynki tworzą jeden z najnowszych i najciekawszych hoteli w regionie. Cottonina to także pierwsze w Polsce Mineral SPA, które zostało nagrodzone SPA PRESTIGE AWARDS 2013 jako jedno z trzech najlepszych, nowo otwartych SPA w Polsce. Do dyspozycji gości Cottonina oddaje strefę wellness; trzy rodzaje saun, basen oraz jacuzzi zewnętrzne. Autorskie menu restauracji opracowane w oparciu o sezonowe, regionalne produkty to prawdziwa rozkosz dla podniebienia. W klimatycznym Cotton Clubie można natomiast spędzić wyjątkowy wieczór przy muzyce jazzowej. Obiekt proponuje także bogato rozbudowaną ofertę dla biznesu i sale konferencyjno-szkoleniowe zapewniające wysoki standard spotkań biznesowych.