Czyli tydzień polskiego blogera, Jacka Gadzinowskiego w Szwecji i Danii przez największe wakeparki i najlepsze miejsca do uprawiania sportów wodnych

Wakeboarding, skimboarding czy kitesurfing to sporty wodne, w których nieodzowny element stanowi deska. Polski bloger-podróżnik, Jacek Gadzinowski, postanowił sprawdzić największe parki przeznaczone do uprawiania tych dyscyplin w Skandynawii.  Dania, Szwecja i Norwegia to morskie kraje z olbrzymią tradycją sportów wodnych, dlatego właśnie tam 26 lipca wyruszył w swoją podróż.

Klasyczne żeglarstwo już nie wystarcza miłośnikom wody i letnich sportów. W Polsce coraz większym uznaniem cieszą się dyscypliny, które w krajach skandynawskich przeżywają okres szczytowej popularności. Skandynawia słynie z długiej tradycji do uprawiania sportów wodnych. Nie dziwi fakt, że to właśnie tam znajdują się największe parki przeznaczone do uprawiania tzw. „deskowych” dyscyplin. Należą do nich m.in. wakeboarding, który polega na pływaniu na desce trzymając się liny przymocowanej do łodzi lub stałego wyciągu, skimboarding czyli ślizganie się po fali czy kitesurfing, który opiera się na pływaniu ze specjalnym latawcem.

Polski bloger-podróżnik, Jacek Gadzinowski, postanowił sprawdzić, jakie atrakcje czekają w Szwecji i Danii na wielbicieli wodnego szaleństwa. W ekspresowym tempie, bo w ciągu 6 dni zamierza odwiedzić największe wakeparki w Skandynawii. Wakeparki to nic innego jak akweny z infrastrukturą, przystosowane do uprawiania wakeboardingu. Na liście Gadzinowskiego są obiekty w Göteborgu i Sztokholmie, a także największy na północy wakepark, znajdujący się w Kopenhadze – Copenhagen Cable Park. Bloger sprawdzi również warunki do uprawiania kitesurfingu na zachodnim wybrzeżu południowej Szwecji. Swoje doświadczenie w surfowaniu będzie mógł wykorzystać w czasie, w którym w krajach skandynawskich panuje najcieplejsze od ponad stu lat, wyjątkowo upalne lato. Podczas wyprawy będzie nagrywał relacje wideo, które potem pojawią się na blogu. Wyprawa blogera to wprowadzenie do dalszych projektów podejmowanych wraz ze Stena Line.

Swoją podróż po parkach wodnych Gadzinowski zakończy w Polsce. Weźmie udział w finałach Dakine Polish Skimboarding Open w Gdańsku. Będą to ostatnie w sezonie rozgrywki dla najlepszych zawodników z Europy uprawiających skimboarding. Poprzednie etapy zawodów miały miejsce w Szwecji, na Litwie, Łotwie i w Holandii.

Wyprawę polskiego blogera będzie można na bieżąco śledzić na blogu, Facebooku i kanale Youtube Jacka Gadzinowskiego jak i Stena Line Polska.

Jacek Gadzinowski – przedsiębiorca, specjalista ds. marketingu internetowego i wieloletni bloger, który swoją pasję i zamiłowanie do surfingu i sportów wodnych przekuł w sukces medialny. Obecnie odnosi wiele sukcesów w wodnych sportach deskowych (kitesurfing, wakeboarding), jak również znajduje wśród 10 najlepiej opłacanych i rozpoznawanych blogerów, tym samym nazywany „Ikoną polskiej blogosfery”.