Zapraszamy w najbliższy czwartek, 6 kwietnia o godz. 19.00 na pokaz „Hulajnogą i autostopem do Chin, za garść złotówek” autorstwa Tomka Jakimiuka. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”

 

Samotna wyprawa hulajnogą i autostopem za garść złotówek przez Ukrainę, Rosję, Mongolię i Chiny, aż po Wyżynę Tybetańską. 105 dni w drodze liczącej łącznie ponad 18 tys. km. By zrealizować swój cel, pochodzący z Siemiatycz „weteran przydrożnej kontemplacji” Tomasz Jakimiuk musiał przezwyciężyć wiele barier, wykazać się kreatywnością i siłą ducha, podejmować ryzyko, złamać prawo i zmierzyć się ze śmiercią. Dopiął swego. Nie tylko udowodnił, że hulajnoga może być doskonałym narzędziem podróży, ale też odnalazł (i spróbował!) stuletnie jajo. Tym razem będziemy mieć niebywałą okazję usłyszeć o jego przygodach, których doświadczył podczas podróży po Chinach oraz Wyżynie Tybetańskiej.

 

Tomek Jakimiuk – niepoprawny optymista, który w podróżach szuka ludzi i autentyczności. Jego przygody można liczyć tysiącami, a to tylko dlatego, że zarzuca plecak i bez planu rusza przed siebie, wiedząc że napotkane dusze umiejętnie go pokierują. Absolwent 2 kierunków magisterskich na WZ Politechniki Białostockiej, bloger, wielbiciel fotografii. Nominowany do Travelerów National Geogrphic 2017 oraz wyróżniony nagrodą dziennikarzy oraz publiczności na Festiwalu KOLOSY 2017 w Gdyni. Więcej na www.jaktodaleko.pl