Trzy warszawskie hotele ibis – ibis Warszawa Ostrobramska, ibis budget Warszawa Centrum oraz ibis budget Warszawa Reduta objęły tytuł partnera rozegranego w dniach
18-20 lipca br. pierwszego turnieju plażowej piłki ręcznej PGNiG Polish Beach Handball Tour 2014.

Zawody zorganizowano na miejskiej plaży w Warszawie tuż przy Moście Poniatowskiego. W finałach wśród mężczyzn wygrał zespół BHT Petra Płock pokonując w zaciętym meczu hiszpańską drużynę CBMP Ciudad de Málaga. Natomiast najlepszą kobiecą drużyną okazała się BHT Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, która zwyciężyła z holenderskim Paksoft Camelot.

ibis budget Kraków Bronowice laureatem TOPHOTEL
Już po raz szósty wybrano najlepsze polskie obiekty w konkursie TOPHOTEL. Na liście nominowanych znalazły się hotele, które zdobyły najwyższą ocenę złożoną z dwóch elementów: oceny w serwisie HOTELE.PL oraz na podstawie opinii przedsiębiorstw korzystających z obsługi Netmedia Business Travel. Podczas uroczystej gali TOPHOTEL laureatem w kategorii ECONOMY został hotel ibis budget Kraków Bronowice. Ponadto nominację otrzymało pięć innych obiektów Grupy Hotelowej Orbis:
•    Novotel Gdańsk Marina (SEA),
•    Mercure Karpacz Resort (MOUNTAINS),
•    Novotel Warszawa Centrum (BUSINESS),
•    Mercure Mrongovia Resort & Spa (KIDS),
•    Mercure Toruń Centrum (WEEKEND).

 

Konkurs „Take off!” rozstrzygnięty
Accor, światowy lider w branży hotelarskiej zaprezentował wyniki konkursu Take off! O główną nagrodę walczyło 500 studentów
z 68 uniwersytetów, szkół biznesowych oraz hotelarskich.
Ich zadaniem było stworzenie mobilnego serwisu, który mógłby wprowadzić zmiany w usługach hotelarskich i obsłudze klienta.

Zwycięzcą została drużyna z Vatel International Business School w Tajlandii. Trójka studentów, Nakorn Sirinuntananon, Rudeerus Apinuntano i Pitchaya Mepattana, zaprojektowała aplikację, która może zostać wykorzystana w każdym z hoteli Accor. Dzięki niej goście mogą wypoczywać i kontrolować wszystko za pomocą smartphona np. dokonać dowolnego zamówienia lub zorganizować wycieczkę po mieście.

Konkurs ma związek z cyfrową transformacją Accor i odzwierciedla cele i ambicje firmy – takie jak stymulowanie kreatywności uczniów w rozwiązywaniu trudnych zagadnień hotelarskich, a także odkrywanie młodych talentów, które będą w przyszłości wspierać rozwój Grupy na świecie.

Była to już trzecia edycja konkursu. Pierwsza odbyła się we Francji – zgłoszono wówczas 80 projektów z 15 europejskich szkół. Tematem przewodnim był zrównoważony rozwój w branży hotelarskiej. Drugą organizował oddział HR w regionie azjatyckiego Pacyfiku. W konkursie wzięło udział 40 szkół z ponad 10 państw – głównie z Azji. Ich zadaniem było wyobrażenie sobie marki Novotel w 2020 roku.

 

Accor wyemitował obligacje wieczyste warte 900 mln euro

Grupa Accor z powodzeniem wyemitowała wieczyste obligacje hybrydowe wyceniane na 900 mln euro. Papiery wartościowe nie mają daty ważności, ale będzie można je spieniężyć dopiero po 30 czerwca 2020 roku. Wówczas zysk z ich zakupu wyniesie 4,125%.

Portfel zamówień wynosił około 5 miliardów euro, co świadczyło o zaufaniu inwestorów oraz wiarygodności kredytowej Grupy. Wynik ten zwiększa możliwości Accor w rozwijaniu strategii firmy.     

Barclays, BNP Paribas i Citi będą globalnymi koordynatorami oraz doradcami strukturalnymi, natomiast Bank of America Merrill Lynch, Bank of Tokyo Mitsubishi, Banca IMI Barclays, BNP Paribas, Citi, HSBC, Santander GBM, SG CIB i UBS współkierującymi emisją obligacji oraz prowadzącymi Księgę Popytu.

 

Grupa Accor podała wyniki pierwszego półrocza
W pierwszej połowie roku Grupa Accor uzyskała korzystne wyniki osiągając przychód w wysokości 2.593 mln €. HotelInvest (właściciel hoteli i inwestor) zanotował wzrost przychodów w ujęciu like-for-like  do poziomu 2.286 mln € (1,6%), zaś HotelServices (operator hoteli i franczyzodawca) do 582 mln € (5,7%). Wyraźna poprawa wyników została odnotowana w obu Amerykach (10,8%), w regionie Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Afryki (10,1%) oraz Europie Wschodniej, Środkowej i Północnej (5,0%). W pierwszym półroczu Grupa Accor otworzyła 92 hotele (12 284 pokoje), z czego prawie 90% nowych inwestycji zostało zrealizowanych w oparciu o umowy o zarządzanie i franczyzę.

 

***

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce, oferująca 11 600 pokoi w 62 obiektach zlokalizowanych w 30 miastach w Polsce oraz w 4 hotelach w Krajach Bałtyckich. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.