Światowy Dzień Turystyki – list Prezesa PIT

Prezes PIT Paweł Niewiadomski wystosował list z okazji Światowego Dnia Turystyki. Przypomniał w nim decydentom o roli przedsiębiorców w turystyce oraz przekazał okolicznościowe życzenia całej branży.

Pełną treść listu znajdziesz tutaj

 

Światowy Dzień Turystyki – gala w Warszawie

Podczas gali z okazji  Światowego Dnia Turystyki Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat wręczył odznaki honorowe „Za zasługi dla turystyki” osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się w ostatnim czasie do rozwoju i promocji polskiej turystyki. Podczas gali odbyła się także uroczystość wręczenia nagrody „Star Diamond Award” dla Polski. The American Academy of Hospitality Sciences uhonorowała Polskę swoją najwyższą i najbardziej prestiżową nagrodą Six Star Diamond Award. Oprawę artystyczną gali stanowił pokaz „Światło i Dźwięk – Moda na Mazowsze” w wykonaniu Teatru Chorea. Spektakl, w sposób nowatorski, pokazał jak wiele atrakcji kryje w sobie Mazowsze i ile inspiracji można czerpać z bogatej tradycji tego regionu. Pokaz został przygotowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną.

Galę prowadzili Dyrektor Biura Komunikacji POT Jolanta Grus oraz Olivier Janiak – prezenter i dziennikarz. PIT reprezentował Sekretarz Generalny Tomasz Rosset. Więcej informacji  tutaj.

 

PIT w Sannikach

Łódzki i Mazowiecki Oddział Polskiej Izby Turystyki uczestniczyły w uroczystym otwarciu Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach. Z tej okazji gestorzy przygotowali bogaty program połączony ze zwiedzaniem obiektu, w którym mieści się Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina. Wśród uczestników byli m.in. Prezes PIT Paweł Niewiadomski, Prezes Oddziału Łódzkiego Małgorzata Karwat oraz gościnnie Prezes Oddziału Wielkopolskiego Karolina Gnusowska-Weiss. Neoklasycystyczny pałac w Sannikach to dawna posiadłość rodziny Pruszaków, a później Dziewulskich. Obecnie pałac jest Ośrodkiem Pamięci Fryderyka Chopina, stojący w parku pomnik Chopina i tablica na frontowej ścianie pałacu upamiętniają pobyt wielkiego kompozytora w Sannikach w roku 1828.  Podczas powitania Prezes Paweł Niewiadomski, dziękując za zaproszenie przedstawicieli branży turystycznej na to wydarzenie, wyraził wolę nawiązania współpracy ze strony touroperatorów i włączenia sannickiego Pałacu do ofert turystyki przyjazdowej. Zdaniem Prezes Małgorzaty Karwat Sanniki to miejsce, które – ze względu na położenie geograficzne – jest interesujące nie tylko dla biur mazowieckich, ale również łódzkich, a nawet wielkopolskich. W bogatym programie imprezy znalazły się m.in. zorganizowany specjalnie dla członków PIT występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sanniki, który przerodził się w lekcję tańca regionalnego, zwiedzanie wnętrz pałacu i zapoznanie się z jego ofertą turystyczno-kulturalną, spektakl multimedialny „Chopin światłem malowany” na fasadzie pałacu, koncert chóru zespołu Mazowsze oraz koncert gwiazdy wieczoru – Stanisława Soyki. Uroczystości zamknął spektakularny pokaz laserowy, który jednoznacznie wskazał, że Europejskie Centrum Artystyczne w Sannikach jest miejscem otwartym na nowe technologie i w doskonały sposób łączącym tradycję ze współczesnością.

Fotorelację z wydarzenia znajdziesz tutaj

 

adawcą maila jest:
Polska Izba Turystyki, ul. Krakowskie Przedmieście 64/7, 00-322 Warszawa, tel./fax: 22 8265536
e-mail:
biuro@pit.org.pl, www.pit.org.pl