Uczestnicy i kibice listopadowego biegu uczczą rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo. Na starcie biegu zobaczymy m.in. reprezentację pracowników górskich hoteli INTERFERIE.

W najbliższy wtorek, 11 listopada, dokładnie o godzinie 11.00 z Placu Ratuszowego wystartuje I Jeleniogórski Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieć do pokonania 10 km trasy atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Ulicami 1 Maja, Wojska Polskiego i Wolności pobiegną w stronę uzdrowiska Cieplice, aż do mety zlokalizowanej w Park Zdrojowym.
I Jeleniogórski Bieg Niepodległości to czwarty po Półmaratonie Jeleniogórskim, Biegu Ludzi Teatru
i Półmaratonie Sowiogórskim, SUPERBIEG w tym roku. Spółka INTERFERIE, podobnie jak w przypadku innych ważnych sportowych imprez regionu, wsparła organizację również tego biegu. – Zawsze chętnie obejmujemy naszym patronatem i wsparciem wydarzenia, których celem jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia. Organizacja SUPERBIEGU w 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to godna pochwały, sportowa inicjatywa – podkreśla Łukasz Kubacki z Działu Marketingu INTERFERIE S.A., który sam weźmie udział w biegu.
Organizator imprezy przygotował dodatkowo biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik Biegu Niepodległości otrzyma pamiątkową koszulkę, a po przekroczeniu mety także medal i dyplom. Ponadto zarówno wśród zawodników, jak i wszystkich zgromadzonych osób zorganizowana zostanie loteria, w trakcie której będzie można wygrać wiele cennych nagród.
Więcej informacji związanych z organizacją biegu dostępnych jest na stronie www.superbieg.pl.