Szklarska Poręba i Polana Jakuszycka szykują się na kolejne biegowe święto. W ostatnią sobotę sierpnia zawodnicy wystartują w drugiej edycji Letniego Biegu Piastów. Partnerem wydarzenia są INTERFERIE S.A.

Letni Bieg Piastów to doskonała okazja, aby zobaczyć sportowe zmagania na utwardzonych leśnych ścieżkach Gór Izerskich w ostatnich wakacyjnych promieniach słońca. Trasa biegu znana jest z malowniczych krajobrazów, ale i technicznych wymagań – ciekawych podbiegów i ostrych zbiegów. W Półmaratonie Górskim (dystans 21 km) udział weźmie 500 osób, a w Jakuszyckiej Dziesiątce (dystans 10 km) 200 osób. Bieg tradycyjnie rozpocznie i zakończy się na Polanie Jakuszyckiej. Tegoroczny Półmaraton Górski jest częścią, a jednocześnie finałem cyklu biegów trailowych.

Współorganizator biegu, INTERFERIE S.A. będzie gościł jego zawodników w położonym nieopodal Polany Jakuszyckiej komfortowym INTERFERIE Sport Hotel Bornit**** w Szklarskiej Porębie. Dodatkowo INTERFERIE S.A. przygotują także zdrowe pasta party dla ponad setki dzieci, które będą uczestniczyć w biegu Przedszkolaków i Klas 1-3 Szkół Podstawowych. – INTERFERIE S.A. wspierają aktywny wypoczynek i promują zdrowy styl życia przygotowując specjalne oferty pobytu  w górach, łączące relaks z masażami sportowymi, zabiegami rehabilitacyjnymi, zabawą dla całej rodziny w Aquaparku w Świeradowie – Zdroju oraz komfortem INTERFERIE Sport Hotel Bornit**** w Szklarskiej Porębie i INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie – Zdroju – informuje Dariusz Lubos, dyrektor obu hoteli.

Szklarska Poręba i jej okolice to miejsce idealne dla biegaczy, popularne nie tylko wśród polskich amatorów tego sportu. Trening w rozrzedzonym górskim powietrzu świetnie rozwija kondycję i siłę bardzo przydatną zwłaszcza na trasach maratonów. Właśnie tutaj trenowali m.in. medaliści mistrzostw Polski – Adam Draczyński, Radosław Kłeczek, Artur Kozłowski a nie dalej jak w maju tego roku także obecny wicemistrz Europy w maratonie, reprezentant Polski Yared Shegumo. Letni Bieg Piastów to kolejna po Mistrzostwach Świata w Biegach Długodystansowych i Wielkiej Pętli Izerskiej, masowa impreza biegowa w tej górskiej miejscowości.

Zapraszamy na ostatni wakacyjny weekend w Szklarskiej Porębie i kibicowania na całej trasie biegu. Szczegółowe informacje na temat Letniego Biegu Piastów dostępne są na stronie www.bieg-piastow.pl.

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie to największa na Dolnym Śląsku spółka branży turystycznej. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się łącznie 1.680 miejsc noclegowych w hotelach i obiektach wypoczynkowych nad morzem i w Sudetach. Hotele w górach specjalizują się w ofercie łączącej sport, aktywny wypoczynek i rodzinną turystykę. Obiekty nadmorskie to przede wszystkim bogata oferta SPA, profilaktyki zdrowotnej oraz wypoczynku sanatoryjno-rehabilitacyjnego. Do Grupy należy również biuro turystyczne, które pośredniczy w sprzedaży oferty wypoczynkowej w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 20 lat obiekty i hotele INTERFERIE S.A. przyjęły ponad 7 milionów gości. INTERFERIE S.A. promują aktywny wypoczynek łączący relaks z profilaktyką zdrowia.